Miejska Biblioteka Publiczna

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Mickiewicza

www.biblioteka.lubartow.pl

Dyrektor: mgr Adam Banucha

Bilblioteka Główna ul. Lubelska 36,   
e-mail: lubi36@op.pl

  tel. 81 8553769   

 

 

 

 

Biblioteka czynna:    poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek:  8.30 – 18.00,

  środa, sobota:  10.00 –  15.00 

 

tel. działu wypożyczeń: 81 8552235

Kierownik działu dla Dorosłych i dla Dzieci: Andrzej Rybak   

Filia nr 1  ul. 3 Maja 24a,   
e-mail: mbplub@o2.pl 
tel. 81 8552816 
kierownik: Hanna Pytka                  

Czynne:   poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek:   10.00 – 18.00,
                środa: 10.00 – 15.00
                W soboty nieczynne.

Filia nr 2   ul. 1 Maja 66/74 
e-mail: mbplub2@op.pl
tel. 81 8553713
kierownik: Grażyna Tomasiak                   

Czynne:   poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek:   10.00 – 18.00,
               środa: 10.00 – 15.00       
               W soboty nieczynne.

 

Misją naszej biblioteki jest kształtowanie wrażliwości, wzbudzanie i rozwijanie zainteresowań czytelniczych, tworzenie warunków do aktywności dzieci i seniorów, poszerzania wiedzy przez działania kulturalne i edukacyjne. Czytelnicy mogą korzystać z trzech nowoczesnych placówek bibliotecznych, w których znajduje się  ponad 70 tysięcy książek, 51 tytułów czasopism, albumy, słowniki, encyklopedie, wydawnictwa tematyczne i naukowe, regionalia, filmy, muzyka oraz gry na CD, dokumenty życia społecznego, audio-booki, nowoczesne stanowiska komputerowe z darmowym dostępem do Internetu, nowoczesny dział dziecięcy w bibliotece głównej.
   Z naszej biblioteki rocznie korzysta  ponad 4 tys. czytelników wypożyczających prawie 81 tyś. książek, ponad 6 tyś. czasopism. Z Internetu korzysta kilkanaście  tyś. osób. Bibliotekę odwiedza ponad 60 tyś osób rocznie. Zasoby nasze są skatalogowane w programie bibliotecznym „Mateusz”, który jest dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce „Katalog”. Nie wychodząc z domu można sprawdzić jakie książki są w bibliotece głównej i a jakie w filiach, które są dostępne od ręki i można je zarezerwować lub dowiedzieć się kiedy będą dostępne. Każdy czytelnik otrzymuje bezpłatnie elektroniczną kartę czytelnika za pomocą której może rezerwować i wypożyczać książki. Zwroty książek są całodobowe. Można je zostawiać po godzinach pracy wsuwając do trezora, tj. urządzenia umieszczonego przed wejściem do biblioteki głównej przy ul. Lubelskiej 36, bez względu na to gdzie książki były wypożyczone.

Biblioteka prowadzi działalność kulturalno-oświatową i edukacyjną, min. spotkania autorskie, promocje książek, konkursy cykliczne: „Czytelnik Roku”, „Pięknego czytania”, „Moje miasto, moja rodzina”, plastyczne, literackie, wystawy malarstwa, grafiki, rzeźby, fotografii, rękodzieła artystycznego, spotkania tematyczne, lekcje biblioteczne. Biblioteka współpracuje z biblioteką wojewódzką, powiatową i gminną, przedszkolami, szkołami, Lubartowskim Towarzystwem Regionalnym i innymi instytucjami kultury.

 Przy bibliotece  działają:

Uniwersytet Trzeciego Wieku,

Hobby Klub Rękodzieło Artystyczne,

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej

 

Data opublikowania: 09:01, 20 stycznia 2012