Kamień węgielny pod budowę hali sportowej na ul. Szkolnej wmurowany

W miniony piątek 22 marca o godz. 12:00 odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego oraz podpisanie aktu erekcyjnego pod budowę sali sportowej na ul. Szkolnej w Lubartowie. Obiekt ma być przeznaczony dla osób trenujących w sekcjach: taekwon-do, tenis stołowy oraz kolarstwo. Cały kompleks sportowy ma być gotowy już w 2026 roku. 

Kamień węgielny wmurowali m.in. Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik, Starosta Powiatowy Tomasz Marzęda, trener taekwon – do Jerzy Jedut, przedstawiciel wojewody lubelskiego – Radosław Kiciński, radni oraz wykonawcy inwestycji. Ważną częścią uroczystości było zamurowanie Kapsuły Czasu, w której schowane zostały pamiątki dla przyszłych pokoleń. Między innymi zdjęcie zawodników tenisa stołowego, gadżety związane z miastem oraz ostatni numer gazety lokalnej „Tygodnik Lubartowiak”.

W ramach pierwszego etapu inwestycji, na działce miejskiej stanie budynek z salą sportową i zapleczem. To będzie obiekt z możliwością podziału na dwie niezależne sekcje przy użyciu wbudowanej ściany mobilnej. We wnętrzu znajdą się urządzenia do ćwiczeń. W jednym czasie z sali będzie mogło korzystać od 70 do 100 osób. Część sportowa na parterze budynku, wyposażona w łazienkę i sanitariaty o powierzchni ok. 120 mkw będzie przeznaczona na potrzeby sekcji kolarskiej.

Budowa obiektu była możliwa dzięki pozyskaniu przez Wydział Strategii, Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych UM dofinansowania z rządowego funduszu Polski Ład – Program Inwestycji Strategicznych. w wysokości prawie 8 mln zł. Pozostałe środki własne w kwocie 873 578,25 pochodzą z budżetu miasta.

 

 

Data opublikowania: 12:06, 25 marca 2024

Kategorie: Aktualności