Budowa boiska wielofunkcyjnego z „Programem Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”

Miasto Lubartów ogłasza przetarg na zaprojektowanie i budowę boiska wielofunkcyjnego wraz z zadaszeniem przy II Liceum Ogólnokształcącym w Lubartowie. Boisko ma być połączone z istniejącą salą gimnastyczną. Hala ma być wyposażona m.in. w mobilną strzelnicę laserową, wyrzutnie piłek tenisowych oraz mobilną scenę.

Uchwałą Nr 22 Rady Ministrów z dnia 14 lutego 2023 r. ustanowiono program wieloletni pod nazwą „Program Olimpia – Program budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich”.

Celem Programu jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. Ma on za zadanie realizację cywilizacyjnej konieczności poprawy dostępu do infrastruktury sportowej, w szczególności dzieciom. Jednocześnie umożliwi to sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.

Program jest współfinansowany ze środków Ministra Sportu i Turystyki. Miasto Lubartów pozyskało na ten cel 2,8 mln złotych.

Szczegóły ogłoszonego postępowania znajdują się pod linkiem:

Biuletyn Informacji Publicznej – Urząd Miasta Lubartów (lubelskie.pl)

 

 

Data opublikowania: 10:22, 19 marca 2024

Kategorie: Aktualności