Paczki pełne dobra trafiły do 100 dzieci ze Związku Polaków na Ukrainie

Ponad 100 paczek świątecznych trafiło do dzieci ze Związku Polaków na Ukrainie. Miasto Lubartów wspólnie z Polski Czerwony Krzyż Oddział Rejonowy w Lubartowie, a także z lokalnymi przedsiębiorcami i prywatnymi darczyńcami zorganizowało akcję pomocy.

Dzięki dobroci mieszkańców oraz hojności lokalnych firm, świąteczne prezenty otrzymała 100 dzieci dotkniętych wojną na Ukrainie. Dary dla polskich dzieci przekazała również Szkoła Podstawowa im. Ziemi Lubartowskiej w Łucce oraz Przedszkole Miejskie Nr 5 w Lubartowie.  W paczkach znalazły się m.in. słodycze, książki, maskotki, koce ale też latarki czy baterie. Wśród obdarowanych były dzieci w wieku od 3 do 16 lat.

Wojenna rzeczywistość jest trudna do wyobrażenia sobie, a zwłaszcza to co dzieje się dziś w sercach dzieci. Dlatego nikt z nas nie miał wątpliwości, że trzeba pomóc. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli naszą akcję – mówił Burmistrz Miasta Krzysztof Paśnik.

Prezes Związku Polaków na Ukrainie, Julia Opanasiuk, w odpowiedzi na otrzymaną pomoc przysłała podziękowanie, w którym czytamy – Składając serdeczne podziękowanie, pragniemy wyrazić ogromną wdzięczność wszystkim ludziom dobrej woli za przekazane dary, które traktujemy jako wyraz więzi, jaka łączy nas Polaków, za ciężką pracę i co najważniejsze – za serce, które nam okazaliście. Dzięki Wam mamy pewność, że nie zostaliśmy sami, że mamy wokół przyjaciół i ludzi którzy chcą nam pomóc. Dziękujemy wszystkim i każdemu z osobna. Życzymy Wam Drodzy Darczyńcy, aby dobro, które rozsialiście, wróciło do Was ze zdwojoną siłą.

O akcji można przeczytać w ukraińskiej prasie „Słowo Polskie” ; Lubartów wspiera Sławutę – partnerskie miasto na Ukrainie <https://slowopolskie.online/lubartow-wspiera-slawute-partnerskie-miasto-na-ukrainie/>

Data opublikowania: 15:29, 23 stycznia 2024

Kategorie: Aktualności