Nasze miasto Liderem Powiatu Lubartowskiego!

Z ogromną dumą informujemy, że nasze miasto znalazło się w zaszczytnym gronie Liderów Powiatu Lubartowskiego. Otrzymaliśmy również IV miejsce w kategorii gmin miejskich w VI Rankingu Gmin Lubelszczyzny.

Gala Laureatów dedykowana przedstawicielom samorządu terytorialnego, odbyła się 9 grudnia w Hotelu Wincentów.

Ranking jest inicjatywą realizowaną przez wszystkie regionalne Ośrodki Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego. W województwie Lubelskim jest to już 6 edycja. Partnerem merytorycznym wydarzenia jest Urząd Statystyczny w Lublinie.

Ideą Rankingu Gmin Lubelszczyzny jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego na terenie woj. lubelskiego. Wyniki Rankingu oparte zostały o dane statystyki publicznej za lata 2019-2021, zebrane i przeanalizowane przez Urząd Statystyczny w Lublinie. Ocenie poddawane są wszystkie gminy województwa lubelskiego z wyłączeniem miast na prawach powiatu. Czołówkę rankingu stanowią te gminy, które sprawnie realizują zadania własne i wykorzystują dane im potencjały rozwojowe.

 

Data opublikowania: 10:43, 12 grudnia 2022

Kategorie: Aktualności