Jesteśmy pod biało-czerwoną!

„Niech maszty z biało-czerwoną rozsiane w całym kraju pokażą nasze przywiązanie do Polski, którą mamy nie tylko w sercu, ale chcemy się nią podzielić budując wspólnotę Rzeczypospolitej. Zapraszam wszystkich do kampanii ,,Pod biało-czerwoną’’!

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki

Nasze Miasto wzięło udział w patriotycznej inicjatywie, realizowanej pod honorowym patronatem Premiera RP, mającej na celu zakup masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. Dzięki Waszym głosom Lubartów uzbierał ponad wymaganych głosów! Dziękujemy!

Z dumą informujemy, że dzięki dotacji budżetu państwa, która wyniosła 8 tys. zł., nasz maszt stanął przy II Liceum Ogólnokształcącym im. Piotra Firleja. Uroczyste wciągnięcie flagi na maszt miało miejsce 10 listopada podczas akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy wziąć udział w takim projekcie.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Nie tylko uhonoruje Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęci do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami. Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Więcej o projekcie 👇 https://www.gov.pl/web/bialoczerwona/opis-i-cel-projektu/

Data opublikowania: 11:22, 7 grudnia 2022

Kategorie: Aktualności