Bezpieczeństwo i zagospodarowanie – spotkanie w sprawie placu przed Ratuszem

Na prośbę osób mieszkających i prowadzących swoje działalności przy placu Rynek II i Rynek I odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik i jego zastępca Tadeusz Małyska oraz przedstawiciele służb mundurowych i urzędnicy.

Podczas spotkania mieszkańcy mówili m.in. o tym jak chcieliby, aby w przyszłości zagospodarowany był plac przed Ratuszem. Zwracali też uwagę na to, iż pomimo funkcjonującego monitoringu i licznych policyjnych interwencji, główny plac miejski nadal nie jest miejsce bezpiecznym – szczególnie w godzinach wieczornych i nie spełnia on swojej funkcji jako wizytówka Lubartowa. Mówiono też o tym jak „ożywić” plac. Chodzi o to, żeby odbywało się na nim jak najwięcej imprez kulturalnych. Dodatkowym elementem, o którym mówił burmistrz byłoby wprowadzenie w tym miejscu handlu koszyczkowego.

W trakcie spotkania zaproponowano też pewne rozwiązania, które mają poprawić bezpieczeństwo w tym rejonie miasta. To m.in. zwiększona liczba policyjnych kontroli i stały monitoring placu.

Przy tej okazji zwracamy się z prośbą do mieszkańców o reakcję i zgłaszanie na numer alarmowy policji przypadków, które powinny zakończyć się interwencją funkcjonariuszy.

Data opublikowania: 12:27, 15 czerwca 2022

Kategorie: Aktualności