Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym w Lubartowie – zapowiedź

Puchar Polski w Kolarstwie Szosowym zawita do Lubartowa. To jedna z najpoważniejszych i największych imprez kolarskich w kraju. W naszym mieście odbędzie się ona w weekend 22-24 kwietnia. Organizatorami wydarzenia, w którym weźmie udział blisko 500 zawodników z Polski i Europy są Boras Lwart Team Lubartów i MOSiR Lubartów i Miasto Lubartów, które współfinansuje zawody.

– To doskonała wiadomość dla mieszkańców. Duża atrakcja i możliwość zobaczenia profesjonalnych kolarzy, ich rowerów, aut technicznych i barwnej otoczki całej imprezy. To wspaniałe otwarcie sezonu sportowego i promocja Lubartowa – mówi burmistrz Krzysztof Paśnik.

12 kwietnia odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca wydarzenie. O szczegółach przedsięwzięcia opowiadali przedstawiciele organizatorów Paweł Staszczak – dyrektor sportowy MKS Boras, Witold Krychowski – odpowiedzialny w klubie za marketing, Rafał Staszczak – zawodnik MKS Boras i Aneta Symbor – dyrektor MOSiR.

Puchar Polski to coroczna impreza w polskim kolarstwie dla wyczynowych zawodników z licencjami PZKol w kategoriach od Żaka do Elity rozgrywana od 1996 roku. To najważniejsza po Mistrzostwach Polski impreza w krajowym kolarstwie szosowym. Co roku kolarze rywalizują w kilku edycjach Pucharu Polski. Po finałowej edycji wyłaniani są zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn. Impreza dedykowana jest zarówno początkującym zawodnikom  jak i dorosłym, doświadczonym kolarzom. Każda z edycji skupia kilkuset zawodników z kraju i Europy.

Impreza potrwa trzy dni (pt-nd 22-24.04.) przy czym same zawody rozgrywane będą przez dwa dni (sb-nd 23-24.04.).

  • Piątek –  to dzień przyjazdu ekip i rejestracja uczestników w biurze zawodów. Do miasta zjedzie kilkadziesiąt ekip kolarskich.
  • Sobota –  to zawody w konkurencji „Jazda indywidualna na czas” w poszczególnych kategoriach wiekowych. Start i meta będą na zlokalizowane na trasie Chlewiska – Serniki.
  • Niedziela –  to szereg zawodów w widowiskowej konkurencji „Wyścig ze startu wspólnego” na różnych dystansach, dla poszczególnych kategorii wiekowych. Start honorowy niedzielnych wyścigów będzie zlokalizowany w centrum Lubartowa. Start „ostry” oraz meta będą zlokalizowane na ul. Wierzbowej.

Patronat Medialny – TVP3 Lublin i Radioe ESKA.

Data opublikowania: 14:11, 12 kwietnia 2022

Kategorie: Aktualności