Ważny komunikat dla rowerzystów

Już od kilku miesięcy mieszkańcy Lubartowa mogą korzystać z nowych ścieżek rowerowych wzdłuż ul. Lubelskiej, na odcinku pomiędzy rondem przy ul. Piaskowej i Kolejowej, a rondem przy ul. Wierzbowej. Wiąże się to m.in. z nową organizacją ruchu, na którą szczególnie powinni zwrócić uwagę rowerzyści.

Nowa organizacja ruchu wiąże się z oddzieleniem ruchu pieszego, rowerowego i ruchu pojazdów mechanicznych. W tej chwili rowerzyści mogą jeździć wydzielonymi ścieżkami w chodnikach i w jezdni, a w niektórych miejscach, poruszają się ciągami pieszo – rowerowymi. Utworzone są one w istniejących chodnikach.

Apelujemy i jednocześnie przypominamy rowerzystom, że na ścieżkach obowiązuje ruch prawostronny, zgodny z kierunkiem jazdy samochodów. Rowerzyści poruszający się zarówno w stronę Lublina jak również Firleja zawsze powinni jechać po ścieżce znajdującej się po prawej stronie ulicy. Szczególnej uwagi wymagają miejsca włączenia się rowerzystów do ruchu oraz odcinki ciągów pieszo-rowerowych, na których oprócz rowerów poruszają się piesi.  Takie rozwiązanie obowiązuje od ulicy Lipowej do Alei Tysiąclecia, co jest związane z występowaniem w tej części miasta ograniczeń związanych ze strefą  ochrony konserwatorskiej.

Data opublikowania: 09:24, 2 czerwca 2020

Kategorie: Aktualności