Karetka zakupiona z budeżetu miasta trafiła do szpitala

Karetka zakupiona z budżetu miasta została w środę (20 maja) oficjalnie przekazana lubartowskiemu szpitalowi. Ambulans o wartości 150 tys zł, to jeden z elementów wsparcia SP ZOZ w walce z koronawirusem.

– Dziękuję radnym, że podjęli taką decyzję. Tego typu wsparcie jest wyjątkowo ważne, ponieważ zabezpieczenie właściwej opieki medycznej naszym mieszkańcom w dzisiejszych czasach jest priorytetem – mówił Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa. W uroczystym przekazaniu ambulansu uczestniczyli m.in. Starosta Lubartowski Ewa Zybała, Zastępca Burmistrza Lubartowa Tadeusz Małyska i radny miejski Teodor Czubacki.

W połowie kwietnia Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lubartowie zwrócił się do Urzędu Miasta Lubartów z prośbą o udzielenie wsparcia finansowanego na walkę z COVID-19. Chodziło o 300 tysięcy złotych.

Pod koniec kwietnia podczas sesji radni miejscy podjęli uchwałę o  dotacji celowej dla szpitala w kwocie 250 tys. zł. 150 tys. zł na zakup ambulans sanitarnego wraz z wyposażeniem na potrzeby ratowniczych zespołów wyjazdowych oraz 100 tys. zł na zakup respiratora dla Oddziału Intensywnej Terapii i Anestezjologii.

Pozostałe 50 tys. zł. Ratusz przekaże szpitalowi w postaci środków ochrony osobistej, które zakupi w wyniku ogłoszonego postępowania. Będą to na m.in. kombinezony, maski i rękawice ochronne.

Data opublikowania: 12:15, 20 maja 2020

Kategorie: Aktualności