Urząd kupuje maseczki – pierwsi dostaną je seniorzy

W związku z obowiązującym od 16 kwietnia (czwartek) nakazem zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik podjął decyzję o przesunięciu części środków przeznaczonych na materiały promocyjne na sfinansowanie zakupu i produkcji maseczek ochronnych. W pierwszej kolejności maseczki będą rozdawane osobom najbardziej potrzebującym i narażonym na zakażenie koronawirusem, czyli lubartowskim seniorom.

Pierwsza partia maseczek będzie rozdawana już w czwartek (16 kwietnia) przed największymi punktami handlowymi na terenie miasta w godzinach od 10 do 12.  Maseczki będzie można bezpłatnie otrzymać przed sklepami: Kaufland, Tesco, Biedronka (przy sądzie), Merkury i Lidl.

Będzie to kilka tysięcy masek, zarówno tych jednorazowego użytku zakupionych od dystrybutora, jak również wielorazowego użytku uszytych przez pracowników naszych jednostek: Lubartowski Ośrodek Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Dodatkowo Urząd Miasta Lubartów oprócz gotowych masek jednorazowych, zakupił materiał potrzebny do uszycia kolejnych partii maseczek wielokrotnego użytku. W dalszym ciągu maski będą szyte przez Lubartowski Ośrodek Kultury. Dodatkowo do akcji zostali włączeni również lokalni przedsiębiorcy.

Kolejne partie maseczek będą sukcesywnie przekazywane mieszkańcom. O terminach będziemy informować na bieżąco.

Data opublikowania: 15:46, 15 kwietnia 2020

Kategorie: Aktualności