Pomoc dla lubartowskich przedsiębiorców

Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik podjął decyzje o możliwości okresowego zwolnienia do trzech miesięcy z płatności czynszu najemcom lokali należących do gminy, którzy faktycznie zawiesili działalność w związku z epidemią koronawirusa. 

Po wprowadzeniu zapowiadanych zmian ustawowych przez Rząd pojawią się dodatkowe możliwości, z których przedsiębiorcy będą mogli skorzystać również w Lubartowie.

Zgodnie z obowiązującym prawem wszystkie działania związane z pomocą będą podejmowane na wniosek przedsiębiorcy.

Szanowni Państwo,

Ze względu na ograniczenia związane z wprowadzeniem stanu epidemiologicznego przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie Miasta Lubartów ponoszą straty finansowe. W konsekwencji w wielu firmach zagrożone są miejsca pracy naszych mieszkańców. W obliczu epidemii wielu przedsiębiorców musi ograniczyć działalność. Mając na uwadze wyjątkową i trudną sytuację zdecydowałem się na wdrożenie pierwszych działań wspomagających funkcjonowanie przedsiębiorstw w okresie kryzysu. Działania te, zgodnie z kompetencjami i możliwościami prawnymi samorządu, związane będą z ulgami i ułatwieniami. Jako Burmistrz Miasta Lubartów dołożę wszelkich starań, by skutki epidemii były możliwie jak najmniej dotkliwe dla lokalnych przedsiębiorców. Urząd, którym kieruje zrobi wszystko co jest możliwe, aby ułatwić im funkcjonowanie w tym trudnym dla nas wszystkim okresie.

Krzysztof Paśnik, Burmistrz Miasta Lubartów

Data opublikowania: 15:37, 20 marca 2020

Kategorie: Aktualności