Najpopularniejsi Sportowcy Roku 2018

Znamy już dziesięciu najpopularniejszych sportowców Lubartowa 2018 roku w Plebiscycie „Lubartowiaka” . W środę odbyła się uroczysta gala, na której wręczono nagrody. Zwycięzcami zostali tenisiści stołowi. W kategorii juniorskiej zwyciężył Bartosz Kowalczyk z MKS Lewart AGS Lubartów w kategorii seniorzy tytuł przypadł Mateuszowi Baranowskiemu z MKS STS Lubartów.

W konkursie głosowało blisko 4 tys . osób.  Podczas uroczystej gali nagrody zwycięzcom wręczyli Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik i Zastępca Burmistrza Jakub Wróblewski.  Lubartowski Ośrodek Kultury zorganizował plebiscyt już po raz XXIII.  W tegorocznej edycji wzięło udział trzydziestu sportowców reprezentujących takie dyscypliny jak: piłka nożna, szachy, tenis stołowy, biegi, jazda konna, taekwondo, lekka atletyka

Na zawodników można było głosować za pośrednictwem SMS. Głosowanie trwało od 8 do 31 marca.  W sumie czytelnicy „Lubartowiaka” oddali 3849 głosów. Wybrani sportowcy utworzyli „Złotą Dziesiątkę”, która została podzielona na dwie kategorie: juniorów  –  do 18 lat i seniorów  – powyżej 18 lat.

Tradycją w Plebiscycie jest Nagroda Specjalna przyznawana przez Hotel Wincentów dla wyróżniających się talentów sportowych. W tym roku otrzymała ją Natalia Szczepańska (dyscyplina jazda konna). Obok plebiscytowego głosowania, specjalną nagrodę dla czytelników od 23 lat funduje Społem Lubartów. Laureatem został pan Marian Stępień z Lubartowa.

Wyniki Plebiscytu:

Kategoria juniorzy:

I MIEJSCE

Bartosz Kowalczyk – 757 głosów, MKS Lewart AGS Lubartów, tenis stołowy, 16 lat, trener Jakub Sagan

Złoty (gra pojedyncza) i brązowy (gra podwójna) medalista Indywidualnych Mistrzostw Województwa Juniorów w tenisie stołowym, złoty medalista Drużynowych Mistrzostw Województwa Juniorów w tenisie stołowym, uczestnik Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w tenisie stołowym, złoty medalista Mistrzostwach Województwa Szkół Gimnazjalnych „Igrzyska Młodzieży Szkolnej” w indywidualnym tenisie stołowym, złoty medalista Mistrzostw Województwa Szkół Szkół Gimnazjalnych „Igrzyska Młodzieży Szkolnej” w drużynowym tenisie stołowym, uczestnik Mistrzostw Polski Szkół Gimnazjalnych „Igrzyska Młodzieży Szkolnej” w drużynowym tenisie stołowym, podstawowy zawodnik drugoligowej drużyny tenisa stołowego mężczyzn MKS Lewart AGS Lubartów.

II MIEJSCE

Kacper Czuchryta – 522 głosy, LUKS Lubartów, szachy, 10 lat, trener Paweł Stoma –

brązowy medal mistrzostw województwa w szachach błyskawicznych do lat 9. czołowe miejsca w Wojewódzkich turniejach Szachowych w 2018 roku: w lublinie: I miejsce – turniej Mikołajkowy, II miejsce – Turniej z okazji 100- rocznicy Odzyskania Niepodległości, III miejsce – turniej w ramach Międzynarodowego festiwalu Szachowego im. J. Zukertorta

III MIEJSCE

Eryk Trąbka – 333 głosy, LUKS Lubartów, szachy, 10 lat, trener Paweł Stoma

srebrny medal mistrzostw województwa w szachach błyskawicznych do lat 11. Zawodnik zdobywający nagrody w wielu turniejach.

IV MIEJSCE

Łukasz Najda – 219 głosów MKS Lewart Lubartów, piłka nożna, 18 lat, trener Łukasz Mierzejewski w rundzie jesiennej wystąpił w 14 meczach, zdobył 2 bramki i miał 2 asysty.

V MIEJSCE

Dominik Raczyński – 182 głosy

LUKS Lubartów, szachy, 8 lat, trener Piotr Opolski.

Pierwsze swoje kroki turniejowe postawił w lutym 2018 roku, od tamtej pory rozegrał 23 turnieje, w tym 18 razy stawał na podium-w większości na I miejscach. Za największe sukcesy można zaliczyć min.: I miejsce w Wojewódzkim Międzynarodowym Turnieju Szachowym w szachach szybkich, I miejsce w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w szachach klasycznych oraz II miejsca na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w szachach szybkich i szachach błyskawicznych.

Kategoria seniorzy:

I MIEJSCE:

Mateusz Baranowski – 757 głosów, MKS STS Lubartów, tenis stołowy, trener Mariusz Baranowski czołowy senior w województwie. Podstawowy zawodnik drużyny IV ligowej – Miejski Klub Sportowy Stowarzyszenie Tenisa Stołowego w Lubartowie. Obecnie drużyna znajduje się na 1 miejscu w rozgrywkach.

II MIEJSCE:

Marcin Wronowski – 370 głosów, MKS Lewart AGS Lubartów, taekwon-do, 32 lata, trener Jarosław Suska

Trzecie miejsce Mistrzostwa Europy (Maribor-Słowenia 2018); 1miejsce w układach w kategorii III Dan i 2 miejsce w walkach w kat. 78 kg na Pucharze Europy (Sibu-Rumunia)-najlepszy zawodnik turnieju; 1miejsce w układach w kategorii III Dan i 1 miejsce w walkach w kat. 78 kg na Mistrzostwach Polski (Kłobuck)- najlepszy zawodnik turnieju (16 rok z rzędu MP w seniorach). Członek kadry narodowej Taekwon-do ITF.

III MIEJSCE:

Karol Bujak – 236 głosów, MKS Lewart Lubartów, piłka nożna 27 lat, trener Łukasz Mierzejewski. Karol to kapitan drużyny, pomocnik w rundzie jesiennej, wystąpił w 15 meczach, zdobył 4 bramki i miał 2 asysty.

IV MIEJSCE:

Adrian Parzyszek – 84 głosy, MKS Lewart Lubartów, piłka nożna 24 lata, trener Łukasz Mierzejewski. Wychowanek klubu i kolejny dobrze zapowiadający się lubartowski bramkarz, wystąpił w 23 meczach (12 na wiosnę i 11 na jesień), podstawowy zawodnik Lewartu.

V MIEJSCE:

Martyna Dejnecka – 66 głosów biegi długodystansowe, biegi górskie,

Trzecie miejsce w swojej kategorii wiekowej w „3 x Śnieżka = 1 x Mont Blanc”, 6 miejsce wśród kobiet Piekło Czantorii – Ustroń 2018, 7 miejsce w Chyża Durbaszka – Festiwal Biegowy w Szczawnicy, 3 miejsce w kat. wiekowej w Chyża Durbaszka – Festiwal Biegowy w Szczawnicy.

 

Data opublikowania: 12:38, 11 kwietnia 2019

Kategorie: Aktualności