Umowa na budowę ścieżek rowerowych podpisana

To kolejny krok w stronę budowy ścieżek rowerowych w Lubartowie. W Urzędzie Miasta podpisano umowę na realizację projektu. Wykonawcą będzie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Lubartów S.A. Koszt realizacji projektu to blisko 3,5 mln zł.

Podpisy pod umową złożyli Krzysztof Paśnik, burmistrz Lubartowa i Janusz Białek, prezes zarządu PRD Lubartów S.A.

Umowa dotyczy realizacji pierwszej części rozbudowy ulic Lubelskiej, Rynek I, Słowackiego i Batalionów Chłopskich w Lubartowie w zakresie budowy ciągów pieszych, dróg rowerowych i pieszo – rowerowych. Planowany jest szeroki zakres prac.  M.in. wymiana nawierzchni na kostkę bezfazową na chodnikach, na których dopuszczony zostanie ruch rowerowy. Nowe oznakowanie ulic oraz ciągów pieszych i rowerowych. W ramach projektu powstaną też m.in. wiaty rowerowe oraz stojaki na rowery.  Przebudowana zostanie też sieć i urządzenia zlokalizowane w rejonie skrzyżowania ulic Kolejowej, Lubelskiej i Piaskowej oraz skrzyżowania ulic Batalionów Chłopskich, Słowackiego, Wierzbowej. Zakończenie prac planowane jest do 30 listopada br.

Prace zostaną wykonane w ramach projektu Mobilny LOF, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. „Mobilny LOF” to projekt realizowany przez jedenaście gmin wchodzących w skład Porozumienia Gmin Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Celem projektu jest poprawa sieci transportowej i niskoemisyjności w LOF.

 

Data opublikowania: 10:08, 5 kwietnia 2019

Kategorie: Aktualności