Spotkaliśmy przyjaciół z Hajdúdorog podczas Dni Przyjaźni Polsko – Węgierskiej

–Jesteśmy gotowi do współdziałania, a nawet poszerzenia współpracy naszych miast – powiedział burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik na spotkaniu z burmistrzem węgierskiego miasta Hajdúdorog – Csige Tamásem. Podczas Dni Przyjaźni Polsko – Węgierskiej w Kielcach przedstawiciele miast partnerskich omówili obecną sytuację obu samorządów. Rozmawiali też o możliwości współpracy na różnych płaszczyznach.

Burmistrz Krzysztof Paśnik wziął udział w polsko – węgierskim święcie, w dniach 22-23 marca. Uczestniczył między innymi w gali, podczas której prezydent Węgier Janos Ader został uhonorowany Orderem Orła Białego przez prezydenta Andrzeja Dudę. To najstarsze i najwyższe odznaczenie państwowe nadawane za znamienite zasługi cywilne i wojskowe dla Polski. Prezydent Ader dziękując podkreślił, że to dla niego wielki zaszczyt i wzruszające wydarzenie.

Spotkanie w Kielcach było dobrą okazją do zapoznania się obu burmistrzów i porozmawiania o bieżących problemach i najbliższych zamierzeniach. W rozmowach uczestniczyła także przedstawicielka samorządu Hajdúdorog – Erzsebet Kelemenne Kiss. Kolejne spotkanie – już w czerwcu podczas Dni Lubartowa, na które burmistrz Krzysztof Paśnik zaprosił delegację z naszego miasta partnerskiego z burmistrzem Csige Tamásem na czele.

Na zakończenie wizyty w Kielcach burmistrz Krzysztof Paśnik obejrzał sportowe zmagania drużyn szczypiorniaka z Polski i Węgier w ramach „Turnieju przyjaźni”. 

 

 

 

Data opublikowania: 15:34, 25 marca 2019

Kategorie: Aktualności