Mobilne Muzeum Multimedialne – fotogaleria

Mobilne Muzeum Multimedialne można zobaczyć w Lubartowie w czwartek i piątek – 6,7 września. To wyjątkowa okazja do zapoznania się z historią Niepodległej. W świat historii, która buduje naszą dzisiejszą tożsamość, zwiedzających wprowadza imponująca jakość oraz ilość zgromadzonych materiałów. Setki zdjęć, nowoczesne formy audiowizualne – to wszystko robi wrażenie. Wystawę zwiedziła już młodzież z kilku szkół. Wstęp jest wolny.

W otwarciu Muzeum uczestniczył Burmistrz Miasta Lubartów. – W roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości jest słowo, które pierwsze przychodzi na myśl. To wdzięczność – mówił Janusz Bodziacki.  – Dzięki ofierze krwi wielu pokoleń Polaków możemy dziś żyć w wolnej Ojczyźnie.  Jesteśmy wdzięczni za ten dar. Dziękuję za umożliwienie mieszkańcom Lubartowa zwiedzania Muzeum, które powstało z inicjatywy Prezydenta RP, Andrzeja Dudy.  To miejsce odwiedzi młodzież, co jest dla nas bardzo ważne.

W spotkaniu inaugurującym pobyt Muzeum w Lubartowie uczestniczyli dyrektorzy szkół i przedszkoli. Na grę miejską przygotowaną przez Lubartowskie Towarzystwo Regionalne zaprosiła Naczelnik Wydziału Kultury UM, Ewa Sędzimierz. Natomiast do zwiedzania Muzeum zapraszał jego koordynator. – Ideą Prezydenta Rzeczypospolitej jest to, aby włączyć jak najszersze kręgi w ten jubileusz rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości – mówi Krzysztof Budziński, koordynator trasy Muzeum. – Ta wystawa jest wyjątkowa. Zapraszam państwa, w imieniu Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej, do zwiedzania. W całej Polsce odwiedzimy 56 miast.

Czynnną przez dwa dni wystawę można oglądać do piątku 7 września, do godz. 16. Co można na niej zobaczyć? Na przykład zdjęcia pamiątek i wynalazków polskich pokazanych w formie hologramu, unikalnej technologii dającej możliwość zobaczenia przedmiotu w trójwymiarze.

 

 

 

Data opublikowania: 13:09, 7 września 2018

Kategorie: Aktualności