Annowanie – fotogaleria, podziękowania

Na Zlot Anek przybyły do Lubartowa panie z odległych miast Polski i zza granicy. Najdalsza Anna przyjechała z Tajwanu, najmłodsza miała 7 miesięcy, najwcześniej urodzona przyszła na świat w 1938 roku. Dla wszystkich gości był imieninowy tort. Na zakończenie sobotniego, muzycznego wieczoru 29 lipca dla Ań wystąpił Jacek Wójcicki – krakowski śpiewak i aktor.

Wydawałoby się, że już nic nas nie zaskoczy. A zaskoczyło wiele. Niebo, które najpierw postraszyło burzą i porządną ulewą. Nieustraszone Anie, które mimo kapryśnej pogody dopisały w ilości 186 zarejestrowanych pań. Najdalsza Anna, która przyjechała z Tajwanu. Człowiek o głosie nieskazitelnie czystym jak kryształ – Jacek Wójcicki. Anna Furtak-Filip, Martyna Massalska z akompaniamentem Piotra Wójcika i Zbigniewa Skrzypka oraz Małgorzata Staszek. Coraz lepszy (tak mówią słuchacze) Chór Ziemi Lubartowskiej pod kierunkiem Alfreda Kędziory. Utalentowana Kesira Adajewa, w której (to nie żart) bije serce w połowie polskie i w połowie czeczeńskie. Tort!, – od mistrza cukiernictwa Marii Siej, która może pochwalić się Marką Lubelskie. Nie straszne Annom kalorie! Anna Knefel pokazała, jak zadbać o linię tańcząc ZUMBĘ. Instruktorzy z Klubu Aktywnych Art-Fit proponowali ruch na świeżym powietrzu w postaci konkurencji sportowych. Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” wyturlało wszystkich chętnych w wielkiej kuli sferycznej. Lubartowskie Towarzystwo Regionalne promowało wydawnictwa o Lubartowie. Anny oraz ich gości częstowali tortem gospodarze Annowania – Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki oraz Proboszcz Parafii św. Anny ks. Andrzej Juźko. Po raz kolejny zaskoczyła Art Chata Małgorzaty Wronowskiej przygotowując artystyczne nagrody dla Anek. Lubartowskie Szachowanie, czyli turniej gry królewskiej poprowadził sędzia szachowy Piotr Opolski. Formacja taneczna z LOK rozkręciła publiczność w stylu Hip-Hop! Natomiast grupa Antares Fireshow roznieciła ogień na oczach wszystkich. A nad wszystkim czuwali powadzący Tomasz Prażmo i Krzysztof Wiącek.

Annowanie to także pomagANIE. Pozytywnie zaskoczyli hojni lubartowianie i goście, którzy wsparli siostry Monikę i Milenę Koziej z Rozkopaczewa (wolontariusze zebrali ponad 4,5 tys. złotych do puszek). Siostry cierpią na zespół Friedreicha, a prowadzona na ich rzecz akcja ma pomóc w zebraniu pieniędzy na leczenie. Szansą dla sióstr jest kosztowna terapia komórkami macierzystymi.

Zabawa była przednia. Panny Anny, pani Anie, Aneczki, Anusie i Hanusie przyjechały do Lubartowa z Zakopanego, Warszawy, Lublina, Bełżyc, Turki, Garbowa, Szczecina, Janowa Lubelskiego, Konstantynowa, Zielonki pod Warszawą, z Łęcznej, Krasnegostawu, a nawet z Berlina. Jedna z Ań przybyła z Irlandii, ale przeskoczyła ją „najbardziej zdystansowana” Anka aż z Tajwanu, z miasta Taichung.  – Mamy ranking Anek, które przyjechały z najdalszej odległości. Anny mogą się rejestrować podając miejsce zamieszkania – mówi Ewa Sędzimierz, pomysłodawczyni Annowania.

Skąd pomysł na organizację Zlotu Anek właśnie w Lubartowie? – Spośród 11494 kobiet, mieszkanek naszego miasta, 1034 to Anny. Takie są dane na dzień 25 lipca 2018 r. Wszystko wskazuje więc, że to jedno z najbardziej popularnych imion. Poza tym nasz najpiękniejszy zabytek – bazylika w stylu barokowym, nosi imię właśnie Świętej Anny – odpowiada Ewa Sędzimierz.

Informujemy, że reportaż z VII Lubartowskiego Annowania będzie można obejrzeć w TVP Lublin, w dniu 8 sierpnia 2018, o godz. 19.45, natomiast powtórka audycji nastąpi 12 sierpnia, o godz. 10.45 na antenie regionalnej TVP

Organizatorzy dziękują za wsparcie wszystkim, którzy pomogli w organizacji VII Lubartowskiego Annowania. Są to: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II, Lubartowski Ośrodek Kultury, Lubartowskie Towarzystwo Regionalne, Stowarzyszenie „Alwernia” Franciszkańskie Dzieło Promocji Młodzieży i Rodziny, Klub Aktywnych Art –Fit, Szkoła Podstawowa nr 1 w Lubartowie, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie, Pracownia Plastyczna Art Chata Małgorzaty Wronowskiej, Studio Promocji DePro Arkadiusz Derecki, Drukarnia Intergraf, Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Patronami medialnymi byli: Dwutygodnik Lubartowiak, Portal Lubartów24, Telewizja Lubartów, Tygodnik Wspólnota, TVP 3 Lublin, Radio Lublin, Lublin112,  Kurier Lubelski, Dziennik Wschodni, Katolickie Radio Podlasie, Przegląd Lubartowski, Lubartopen.pl

(J.A.)

 

 

Data opublikowania: 15:39, 31 lipca 2018

Kategorie: Aktualności