Dni Lubartowa 2018

Festyn Miejski Dni Lubartowa  za nami. Takiej frekwencji już dawno nie było. W sobotę 26 maja Zenek Martyniuk i zespół Zakopower przyciągnęły tłumy, które nie mieściły się na placu przed Ratuszem. Organizatorem było Miasto Lubartów i Lubartowski Ośrodek Kultury.

Festyn zorganizował Lubartowski Ośrodek Kultury i Miasto Lubartów. Rozpoczął się od występów laureatów Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Słowik”, który odbył się w LOK w dniach 24-25 kwietnia. W tym samym czasie rozegrano turniej szachów błyskawicznych. Były też występy taneczne młodszych grup KTT „Chochlik”, działającego w LOK pod kierunkiem Ewy Wojciechewicz. Ponadto Wystąpili Kacper Majcher i Wiktoria Dejko – para turniejowa klasy C w kategorii 14-15 lat.

Nieodłącznym elementem festynu jest równie występ kapeli ludowej „Lubartowiacy”, która od ponad 40 lat promuje Lubartów, kultywując tradycję muzyki ludowej. Podczas festynu zaprezentował się Chór Ziemi Lubartowskiej, który działa aktywnie od 13 lat w Lubartowskim Ośrodku Kultury. Kierownictwo muzyczne objął Alfred Kędziora. Koncert dała także Orkiestra Dęta  Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubartowie pod batutą Andrzeja Zaręby i Aleksandry Kozak.

Specjalnym projektem na przygotowanym na festyn był LOKTrio – czyli występ Martyny Massalskiej, Zbigniewa Skrzypka i Piotra Wójcika.  W tym roku publiczność miała okazję posłuchać koncertu piosenki francuskiej „Chansons Francaises”. Wystąpiła Lidie Kotlinsky z zespołem: Sebastian Pikula, Jacek Mazurkiewicz i Maciej Dziedzic. Jak co roku zostały wręczone stypendia i nagrody Burmistrza Miasta Lubartów. Była też zumba w wykonaniu uczestniczek zajęć prowadzonych przez Annę Knefel.

Czytelnicy „Lubartowiaka” mieli okazję wziąć udział  w konkursie: który z punktów programu Dni Lubartowa podoba się Ci najbardziej? (występ gwiazdy wieczoru, pokaz fajerwerków, dyskoteka pod gwiazdami, występy lokalnych artystów). Rower od firmy Luvi Janusza Pożaka wygrała pani Dorota Brzezowska. Firma Społem Lubartów przekazała komplet garnków, który wygrała pani Teresa Wierzchoń. Do wygrania były też trzy vouchery do Restauracji Wincentów (wygrali je; pani Iwona, pani Agnieszka i pan Jarosław Domin). Natomiast upominki od LOK powędrowały do Kacpra i pani Elżbiety.

Wielkie tłumy fanów przyciągnął Zenek Martyniuk z zespołem Akcent.  Jak wiemy utwór „Przez twe oczy zielone” stał się mega hitem w każdym zakątku Polski.

Oklaski zebrał Karol Polak, który wystąpił z Patrykiem Jaworskim oraz tancerze hip-hop, którzy ćwiczą pod jego okiem w LOK.


 

Jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół Zakopower. Wokalistą jest Sebastian Karpiel – Bułecka, a producentem nagrań Mateusz Pospieszalski.

Publiczności podobał się koncert, więc nie obyło się bez bisów. Na zakończenie był pokaz fajerwerków i dyskoteka pod gwiazdami  z dj Grabsu. 


 

Data opublikowania: 11:29, 1 czerwca 2018

Kategorie: Aktualności