Zawody Nordic Walking o Puchar Burmistrza

19 maja na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lubartowie odbyły się zawody Nordic Walking o Puchar Burmistrza miasta Lubartów.

 Zawody były pierwszym etapem Pucharu Wschodniej Polski. Głównymi organizatorami zawodów był Klub Aktywnych Art- Fit oraz MOSiR Lubartów. Otwarcia dokonali prezes Klubu Artywnych Art Fit Aleksandra Berger, Janusz Sysa dyrektor MOSiR w Lubartowie oraz burmistrz miasta Janusz Bodziacki, który objął zawody honorowym patronatem.

 

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał burmistrz Janusz Bodziacki- Bardzo serdecznie wszystkich witam, po raz kolejny na zawodach. Dzięki organizatorom, Klubowi Aktywnych Art Fit, Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji wspomaganymi przez Radę Seniorów, szerokie grono wolontariuszy oraz sędziów, możecie przeżywać i realizować swoją pasje.

Na zawody przybyły osoby nie tylko z lubelszczyzny ale również z innych regionów Polski między innymi: z Łukowa, Radzynia, Warszawy, Garbowa, Otwocka, Niemiec, Międzyrzeca Podlaskiego, Siedlec, Białej Podlaskiej, Świdnika, Komarówki, Dęblina, Lublina, Torunia i oczywiście z Lubartowa.

Hymnem Lubartowa „O Ziemio Lubartowska” otworzono zawody Nordick Walking, w śpiewie pomogli przedstawiciele Chóru Ziemi Lubartowskiej.

 

Przed wyruszeniem w trasę zawodnicy brali udział w rozgrzewce oraz uczestniczyli w pokazie prawidłowej techniki chodzenia.

Uczestnicy zawodów startowali na dystansach: 5 i 10 km w kolejności kategorii wiekowych.  

 

Data opublikowania: 11:42, 22 maja 2018

Kategorie: Aktualności