Zostaw 1 procent w Lubartowie!

Na złożenie zeznania podatkowego w bieżącym roku mamy czas do 30 kwietnia. Tych, którzy jeszcze nie wywiązali się z tego obowiązku, zachęcamy do wsparcia organizacji pożytku publicznego działających na terenie miasta Lubartów.

Jeden procent dla OPP mogą odliczyć osoby odprowadzające podatek dochodowy od osób fizycznych, opodatkowane ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych oraz prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą i korzystające z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.
W jaki sposób przekazać 1% podatku? Należy wybrać organizację i wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym. Wpisujemy nazwę i numer, pod jakim organizacja widnieje w Krajowym Rejestrze Sądowym, wyliczamy wysokość podatku do zapłacenia w tym roku oraz kwotę przeznaczoną dla OPP, która nie przekracza 1% podatku należnego po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół. Urząd skarbowy przekazuje 1% podatku do 31 sierpnia, więc nie ma znaczenia termin złożenia zeznania. Trzeba tylko zdążyć z ostatecznym terminem do 30 kwietnia. Warto również podać, że koszty wykonywanego przelewu zostaną odliczone z kwoty przekazywanej na rzecz OPP.
Listę organizacji uprawnionych do otrzymywania 1% znajdziecie Państwo tutaj:
Wyszukiwarka organizacji :
 

Data opublikowania: 08:25, 21 marca 2018

Kategorie: Aktualności