Jubileusz 50 lat małżeństwa

8 par małżeńskich świętowało w sobotę 27 stycznia jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Tradycją jest wręczanie w Urzędzie Miasta Lubartów medali od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej parom, których staż małżeński wynosi 50 lat i więcej. Jubilatów i ich rodziny przywitała kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Monika Derecka, mówiąc, że wybrali przed laty słuszną drogę. Małżonkowie wygłosili sobie podziękowania za dobre, przykładne i szczęśliwe małżeństwo. Życzenia i gratulacje złożył parom burmistrz Janusz Bodziacki.

Jesteśmy pod wielkim wrażeniem i przeżywamy to wspaniałe i radosne spotkanie. Przychodzimy, aby pokłonić nasze głowy przed Państwem, bo dziś czcimy instytucję małżeństwa, świętujemy wartość raz danego słowa. Państwo przed 50 czy 60 laty udzieliliście sobie tego ślubu i trwac nadal, a my jesteśmy za to wam wdzięczni, a w sposób szczególny wasze rodziny, dzieci, wnuki i prawnuki. W imieniu naszej małej ojczyzny dziękuję Państwu za to, że współtworzycie tą rodzinę samorządową poprzez wasze rodziny. Pochylam głowę w szacunku i wdzięczności. Chcę wam złożyć najlepsze życzenia, abyście wiele lat w otoczeniu najbliższych żyli dla siebie nawzajem, cieszyli się owocami swojego życia – mówił burmistrz Janusz Bodziacki, który wręczył medale za długoletnie pożycie.

 

Jubileusz świętowały pary z miasta Lubartów:

Lucyna i Wacław Karwat – 60 lat

Teresa i Stanisław Bednarscy – 56 lat

Bogusława i Sławomir Grodziccy – 50 lat

Marianna i Henryk Komorowscy – 50 lat

Żanetta Kosmowska – Kozak i Edward Kozak – 50 lat

Zofia i Stanisław Wadowscy – 50 lat

Maria i Henryk Wiśniewscy – 50 lat

Irena i Kazimierz Matyjaszczyk – 50 lat

 

Dla gości, ich rodzin i przyjaciół przygotowano tort i lampkę szampana oraz część artystyczną w wykonaniu solistek zespołu „Allegro” ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubartowie pod kierunkiem Marii Droś.

 

Data opublikowania: 12:40, 27 stycznia 2018

Kategorie: Aktualności