Spotkanie opłatkowe Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Spotkanie noworoczne zorganizował 10 stycznia w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie Uniwersytet Trzeciego Wieku. Członkowie i zaproszeni goście spotkali się, by złożyć sobie życzenia, połamać się opłatkiem i spędzić czas w miłej atmosferze. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Janusz Bodziacki oraz naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Ewa Sędzimierz.

Spotkaliśmy się dziś na progu nowego roku, aby odważnie spojrzeć na to, co nas czeka i życzyć, żeby nasze plany mogły się spełnić. Jest to ważny rok dla naszego uniwersytetu, bowiem obchodzić będziemy 5-lecie istnienia. Życzę Państwu realizacji planów, abyśmy na ten rok mogli spojrzeć z innej perspektywy i powiedzieć: to był naprawdę dobry rok. Życzę dużo zdrowia i sił w realizacji zamierzeń, pomyślności, miłości i uznania ze strony bliskich, radości z każdego dnia, aby szczęście was nigdy nie opuściło – mówił prezes UTW Ryszard Trybalski.

 

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 1, Szkoły Muzycznej, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych. Samorząd reprezentował burmistrz Janusz Bodziacki, który złożył zebranym serdeczne życzenia.

Jestem zaszczycony i jest dla mnie wielką radością być z wami. Dziękuję za zaproszenie i cieszę się, że po raz kolejny możemy się spotkać. Chciałbym naszej rodzinie uniwersyteckiej podziękować za działalność. Życzę Państwu i waszym najbliższym, aby ten rok był dobrym rokiem, żeby Państwa nie dotknęło nic złego, żeby nieustannie towarzyszyło wam zdrowie, życzę wszelkiej pomyślności – mówił burmistrz Janusz Bodziacki.

 

Modlitwę odmówił ojciec Dariusz Miastowski, gwardian Klasztoru Ojców Kapucynów. Montaż słowny zaprezentowali członkowie Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wspólnie wykonano też kolędy. Był czas na wspomnienia, oraz refleksje.

Data opublikowania: 12:29, 11 stycznia 2018

Kategorie: Aktualności