Kolędowanie Oświatowe

Tradycją w Lubartowie jest wspólne kolędowanie pracowników oświaty i kultury. Po raz kolejny w świątecznym nastroju 5 stycznia spotkali się dyrektorzy szkół, przedszkoli miejskich i prywatnych oraz nauczyciele, aby wspólnie śpiewać kolędy w Szkole Podstawowej nr 3. Burmistrza Miasta Lubartów Janusza Bodziackiego reprezentowała naczelnik Wydziału Oświaty Ewa Sędzimierz.

Na kolędowaniu spotkali się dyrektorzy szkół, przedszkoli miejskich i prywatnych oraz nauczyciele, aby wspólnie śpiewać kolędy w Szkole Podstawowej nr 3. Podczas V Oświatowego Kolędowania byli również obecni przedstawiciele Lubartowskiego Ośrodka Kultury oraz pomysłodawczyni tego przedsięwzięcia Ewa Sędzimierz, naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Miasta, która reprezentowała burmistrza Miasta Lubartów Janusza Bodziackiego.

Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny organizowane jest to kolędowanie, trzeci rok w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 3. Przekazuję Państwu na Nowy Rok najserdeczniejsze życzenia od władz miasta, Wydziału Oświaty – wszystkiego, co najlepsze, spokoju, radości, sukcesów, a przede wszystkim samych słonecznych dni – mówiła Ewa Sędzimierz. Wszystkie placówki przygotowały życzenia, a następnie śpiewano wylosowane kolędy. „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu”, „Bóg się rodzi”, „Jezus Malusieński” czy „Przybieżeli do Betlejem” – to tylko niektóre utwory, jakie zabrzmiały tego wieczoru. W tym roku organizatorami spotkania były przedszkola niepubliczne: Przedszkole „Casper”, Przedszkole „Fantazja”, Przedszkole „Motylek” i Przedszkole „Akademia Przedszkolaka”. Nie zabrakło poczęstunku i części artystycznej w wykonaniu artystów: Marioli Zagojskiej, Patrycjusza Sokołowskiego, Natalii Kozub i Agnieszki Schulz – Brzyskiej.

 

Data opublikowania: 13:01, 11 stycznia 2017

Kategorie: Aktualności