Debata o bezpieczeństwie

Po raz kolejny w naszym mieście, Komenda Powiatowa Policji zorganizowała debatę społeczną. Tym razem poświęconą  bezpieczeństwu w ruchu drogowym na terenie powiatu lubartowskiego. Spotkanie miało miejsce w Urzędzie Miasta Lubartów 24 listopada. A poprowadził ją Artur Marczuk z KPP Lubartów.

Wzięli w niej udział m.in.: Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki, Komendant Powiatowy Policji w Lubartowie Marek Wrona, Przewodnicząca SSR Małgorzata Polak 

Podczas debaty przedstawiono statystyki związane z wypadkami i kolizjami w ruchu drogowym na terenie naszego powiatu. Szczególnie z uwzględnieniem bezpieczeństwa pieszych. Na naszym terenie zmalała liczba wypadków, jeżeli chodzi o okres ubiegłoroczny, jednak wzrosła liczba nietrzeźwych rowerzystów.

Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki informował zebranych o planach miasta dotyczących budowy ścieżek rowerowych na terenie naszego miasta w ramach mobilnego LOF-u z uwzględnieniem aktywizacji terenów wzdłuż torów kolejowych. Poinformował również o możliwościach rewitalizacji oświetlenia naszego miasta wzdłuż głównej arterii Lubartowa. Dofinansowanie zewnętrzne na ten cel może wynieść 75% kosztów inwestycji.

Głosy dotyczące poprawy bezpieczeństwa w naszym powiecie dotyczyły również budowy chodnika z Woli Mieczysławskiej wzdłuż  DK 19 w kierunku Lubartowa, jak również budowy ścieżki rowerowej Lubartów  – Firlej, przez Przepisówkę.

Data opublikowania: 08:41, 30 listopada 2016

Kategorie: Aktualności