Paraolimpiada w SP 3

11 Paraolimpiadę zorganizowano 1 października w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie. Jedenaście lat temu w głowach pań Oli Berger, Uli Czakon Małgosi Burzyńskiej i Marty Mitury za aprobatą dyrekcji zrodził się pomysł zorganizowania Paraolimpiady oraz warsztatów plastycznych „Poznaj mnie – poznaj siebie”. W spotkaniu uczestniczył burmistrz Janusz Bodziacki.

Jak co roku gospodarzem spotkania był Marian Bober – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie, który przywitał gości, uczestników wraz z opiekunami oraz wolontariat. Obecna była również dyrektor Barbara Kurant. W rozpoczęciu imprezy uczestniczył i zabrał głos Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki i zastępca Zarządu Fundacji Stella im. Agaty Orłowskiej Beata Pasek. Paraolimpiada i warsztaty plastyczne mają swój hymn. Piosenkę pt. Pokonaj siebie. Usłyszeliśmy go w wykonaniu chóru szkolnego pod dyrekcją Pani Emili Sobczak- Chudzik, który wszyscy śpiewali i na znak przyjaźni wzięli się za ręce. Konkurencje rekreacyjno- sportowe poprowadziła pani Marta Mitura. Potem każdy opiekun wraz ze swoją grupą podopiecznych i wolontariuszami udał się na zajęcia zgodnie z harmonogramem. Część grup udała się na warsztaty plastyczne, część na zabawy rekreacyjne. Pozostałe grupy uczestniczyły w zmaganiach sportowych oraz w turnieju piłki nożnej i zawodach nordic walking. W tym roku można było też ulepić miskę z gliny pod okiem garncarza i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w fotobudce. Na wszystkich stanowiskach czekało wiele atrakcji. Poczęstunek serwowany „U Rycha” zapewnił smaczną regenerację sił. Każdy zawodnik otrzymał nagrodę, a grupy otrzymały puchary za udział w konkurencjach rekreacyjnych i warsztatach plastycznych. XI Paraolimpiadę i warsztaty plastyczne zakończył mini koncert zespołu Marko. W tym roku byli uczestnicy i ich opiekunowie z następujących placówek: Środowiskowy Dom Samopomocy w Lubartowie, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Firleju, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Kozicach Dolnych, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Puławach, Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy w Lublinie, Podopieczni Fundacji STELLA im. Agaty Orłowskiej z Lubartowa, Przedszkolaki z Miejskiego Przedszkola nr 1 w Lubartowie, Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Lubartowie. Organizatorki potrafiły zarazić swoim zapałem bardzo dużą grupę ludzi, którzy chętnie co roku pomagają w przygotowaniach i przeprowadzeniu Paraolimpiady. Zawsze znajdują też sponsorów, którzy wspierają finansowo tę inicjatywę. W tym roku pomogli: Urząd Miasta Lubartów, Betax – pan Andrzej Kwiatek, Masarnia i ubojnia pan Tadeusz Harasim Ostrów Lubelski, Piekarnia Szczygiełek Lubartów, Państwo Andrzej i Katarzyna Kubiccy, PSS Społem Lubartów pan Grzegorz Poznański. Wyjątkowe podziękowania należą się: pani Agnieszce Zarzyckiej i panu Markowi Kowalowi z zespołem Makro, którzy na zakończenie dali krótki, wspaniały koncert. Panu Piotrowi Skibie- garncarzowi, dzięki któremu uczestnicy mogli na kole garncarskim wykonywać gliniane naczynia. Pani Klaudii Prażmo i panu Michałowi Żmurkowi, dzięki którym utrwaliliśmy piękne chwile w Fotobudce. Klubowi Aktywnych Art-Fit z Lubartowa, który poprowadził zawody w nordic walking i pomagał w organizacji spotkania. Fundacji Stella im. Agaty Orłowskiej, która zorganizowała zabawy rekreacyjne – tor przeszkód.

Chórowi szkolnemu pod batutą pani Emilii Sobczak-Chudzik i zespołowi tanecznemu, który prowadzi pani Magdalena Kwiatkowska z SP3, bo to oni swoimi występami uświetnili imprezę. Ogromne podziękowania skierowane były dla wolontariuszy z II LO pod wodzą pani Justyny Świderskiej- Niedobit i wolontariuszy z SP3 z panią Iwoną Bugno i Agnieszką Świderek na czele, oraz bardzo dużej grupie zaangażowanych nauczycieli, którzy swój wolny czas przeznaczyli na pomoc w zorganizowaniu dzisiejszej imprezy. Spotkanie prowadziła Monika Sulowska.

 

 

Data opublikowania: 13:39, 3 października 2016

Kategorie: Aktualności