Rekordowe Annowanie

Zlot Anek w Lubartowie przyciągnął rekordową liczbę uczestniczek o imieniu Anna. Zarejestrowało się ich aż 206. – Fajnie w tym Lubartowie. Jak w Opolu, a nawet lepiej – powiedział do publiczności Zbigniew Wodecki.

Piąte „Annowanie” – 24 lipca – było okazją do świętowania Światowych Dni Młodzieży. Do naszego miasta przybyła grupa pielgrzymów z Ukrainy. Wspólnie z lubartowiankami, nie tylko Ankami, spontanicznie zatańczyli ZUMBĘ. Przygotowali własny pokaz tańców ukraińskich. Gośćmi specjalnymi Annowania byli także Węgrzy z naszego miasta partnerskiego Hajdudorog. Zlot Anek mieliśmy w związku z tym – międzynarodowy.
 
Annowanie rozpoczęło się od występu Małgosi Staszek i Martyny Massalskiej oraz solistów Szkoły Muzycznej. Zgrał Zespół Psallite Deo. Po raz pierwszy na scenie Annowania zobaczyliśmy i usłyszeliśmy lubartowski Zespół BeU, którego znakiem rozpoznawczym jest ciepły głos Urszuli Bednarczyk.
 
Na tej imprezie nie mogło zabraknąć Anny Knefel oraz pokazu ZUMBY i salsation. O tym co Annie w duszy gra i tańczy – dowiedzieliśmy się dzięki rozmowie, którą na żywo przeprowadziła Małgorzata Gryglicka – Szczepaniak. Dla tych, którzy chcieli poruszać się trochę, konkurencje przygotował Klub Aktywnych Art-Fit. Kwiaty dla Anek własnoręcznie z papieru wykonała Maria Wójcicka, a „czesAnie”, czyli warkoczyki i inne cuda na głowie zaplatały Marzanna Choduń oraz Martyna Anna Choduń. Za upiększanie odpowiedzialne były: Małgorzata Smolarz oraz Izabella Dybała. Imprezą towarzyszącą było II Lubartowskie Szachowanie.
 
Przed koncertem gwiazdy wieczoru było wspólne zdjęcie wszystkich Ań, dyplomy dla najmłodszej, najstarszej, najdalszej Anki. Małgorzata Wronowska z Art-Chaty przygotowała małe dzieła sztuki dla tych Ań, które uczestniczą w każdym Annowaniu od samego początku, czyli od 2012 roku. Na każdą Annę, Anię, Aneczkę czekał kawałek olbrzymiego tortu, którym częstowali Organizatorzy główni Annowania – Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki oraz proboszcz Parafii św. Anny ks. Andrzej Juźko.
 
Największą jednak atrakcją tego wieczoru był koncert Zbigniewa Wodeckiego z zespołem. Występ gwiazdy przyciągnął pod scenę najmłodszych fanów nagrywających smartfonami niemal cały koncert. Rockowy kawałek „Chłop z wiosną” kazał im poderwać się do góry. Pan Zbigniew w świetniej formie sypał jak z rękawa dowcipami, cytatami Jana Wołka, a nawet zagrał Czardasza na skrzypcach. Czy była trąbka? Obowiązkowo była. Gwieździe towarzyszył zespół składający się z muzyków znanych z występów z najlepszymi, polskimi wykonawcami.
 
Na zakończenie pokaz dała Grupa Fireshow Antares.
 
Organizatorzy dziękują wszystkim osobom prywatnym, które włączyły się w organizację Lubartowskiego Annowania. Kierują podziękowania za pomoc i współpracę do firm oraz instytucji: Lubartowskiego Towarzystwa Regionalnego, Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Niech się serce obudzi” im. Jana Pawła II w Lubartowie, Lubartowskiego Ośrodka Kultury, Urzędu Miasta Lubartów, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej, Miejskiej Biblioteki Publicznej, Pracowni Plastycznej Małgorzaty Wronowskiej – „Art-Chata”, PZU Lubartów, Firmy Fit.com Lubartów, Przychodni Rodzinnej Jerzy Knefel, Stowarzyszenia Klub Abstynenta „Nadzieja” Centrum Trzeźwości w Lubartowie, Gimnazjum Nr 1 im. KEN  w Lubartowie, Studia Promocji DePRO Arkadiusz Derecki, Drukarni INTERGRAF Lucyna i Krzysztof Nastalscy, Zakładu Wyrobów Betonowych „Lewtak” w Mieczysławce, Zakładu Kosmetycznego Noelle, Zakładu Fryzjerskiego Aneta Smolińska, Zakładu Fryzjerskiego Krzysztof Stelmaszynko, Gabinetu Kosmetycznego Anna Grodzicka, Zakładu Fryzjerskiego Wiesława Stachyra, Salonu Fryzjerskiego „Effect” Anna Marzec, Kiosku warzywnego „Nowalijka” Marek Siwicki, Gabinetu Kosmetycznego Bożena Sztorc – Derecka.

,,,,,,      

 

Data opublikowania: 16:16, 26 lipca 2016

Kategorie: Aktualności