Tak bawili się seniorzy

„A w sercu ciągle maj” – pod takim hasłem 9 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie po raz trzeci zorganizowano uroczystość dla seniorów.

Spotkanie zorganizował Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wspólnie z Dziennym Domem Pomocy Społecznej dla swoich podopiecznych. Na uroczystości zaproszono przedstawicieli Klubu Złotego Wieku, Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych, Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lubartowie oraz Domu Pomocy Społecznej w Jadwinowie.  – Chciałabym, aby dzisiejsza zabawa dostarczyła Państwu niezapomnianych wrażeń, żebyście mogli zapomnieć o troskach dnia codziennego. Życzę Państwu miłej zabawy – zwróciła się do gości kierownik MOPS Bożena Kulka.

W spotkaniu wziął udział również burmistrz Janusz Bodziacki: – Pragnę serdecznie podziękować za to, że Państwo jesteście. Potrzebujemy w swoim życiu spotkania z drugim człowiekiem. Bardzo się cieszę, że macie potrzebę wyjścia z domu, porzucenia kapci po to, żeby się spotkać, porozmawiać, nacieszyć się sobą i pobawić – mówił burmistrz. Podczas imprezy nie zabrakło poczęstunku oraz występów artystycznych dzieci ze  Szkoły Podstawowej nr 3 i świetlicy środowiskowej. Zaprezentowali się także tancerze z Klubu Tańca Towarzyskiego „Chochlik” działającego przy Lubartowskim Ośrodku Kultury oraz solistki LOK. Zaśpiewała męska grupa wokalna „Chórtownia” z PMDK. A pieśni biesiadne mogliśmy usłyszeć w wykonaniu Kapeli Ludowej „Lubartowiacy”. Seniorzy mieli okazję potańczyć wspólnie z burmistrzem, wzięli udział w quizie z wierszami, jak również śpiewali piosenki i recytowali wiersze.

[Lubartowiak]

Data opublikowania: 11:17, 10 czerwca 2016

Kategorie: Aktualności