Święto Szkoły Podstawowej nr 1

Uroczystości związane ze zbliżającym się stuleciem placówki zorganizowano 17 maja w Szkole Podstawowej nr 1 w Lubartowie. Rozpoczął je polonez w wykonaniu dyrekcji i nauczycieli oraz uczniów klasy drugiej i szóstej.

 

W uroczystości wziął udział ks. proboszcz Andrzej Majchrzak, samorząd miejski reprezentowała naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Ewa Sędzimierz. Obecni byli dyrektorzy szkół i przedszkoli, placówek kulturalnych, regionaliści, przedstawiciele ZNP, emerytowani nauczyciele Jedynki. Szkoła Podstawowa nr 1 mogła świętować w międzynarodowym gronie, ponieważ bierze udział w Programie Erasmus+. W związku z tym wśród gości byli również przedstawiciele projektu z Hiszpanii, Rumunii, Turcji i Włoch. – Cieszymy się obecnością każdego z Was. Zbliżamy się do 100-lecia naszej szkoły, od kilku lat odmierzamy czas do tej ważnej dla nas chwili. Lata 1918, 2016 i 2018 rok to nasza przeszłość, teraźniejszość i przyszłość – mówiła dyrektor Danuta Sienkiewicz.

Ksiądz Andrzej Majchrzak podziękował za piękne wykonanie poloneza. – Hasło waszej szkoły brzmi „Kuźnia umysłów i charakterów” i chciałbym Wam życzyć jak najlepszych owoców tej pracy, aby każdy z Was osiągał sukcesy, które sobie zamierzył i odebrał świadectwo z wynikami, na jakie sobie zapracował. Niech będą to oceny bardzo dobre i celujące. Życzę radości, spełnienia marzeń i wszelkiego dobra.

W imieniu władz miasta życzenia złożyła naczelnik Ewa Sędzimierz: – Dziękuję za zaproszenie i możliwość udziału w święcie. Jest to dla uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły szczególny dzień. Święto szkoły to czas na refleksje, podziękowania, radość z tego, co za wami. Życzę szczęścia i wielu sukcesów.

Natomiast prezes LTR Maria Kozioł korzystając ze spotkania, przekazała dyrekcji książkę bp Władysława Bandurskiego.

W programie uroczystości były pokazy akrobatyczne oraz występy grupy tanecznej przygotowanej przez Ewę Oleksińską. Wystąpiły także utalentowane solistki oraz zespół „Allegro” pod kierunkiem Marii Droś. Na zakończenie zebrani w sali gimnastycznej wspólnie z zespołem zaśpiewali piosenkę „Dzieci świata”.

 

 

Data opublikowania: 13:12, 18 maja 2016

Kategorie: Aktualności