Posiedzenie Rady Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych

W Hotelu Wincentów, 28 kwietnia zorganizowano pierwsze poza Lublinem wyjazdowe posiedzenie Rady Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Spotkanie zainicjowane zostało Biuro ZIT,a  odbyło się u nas na zaproszenie burmistrza Janusza Bodziackiego.

Podczas obrad została zatwierdzona strategia ZIT, poprzedziło ją wcześniejsze zaakceptowanie przez władze województwa stosowaną uchwałą. Fakt ten pozwala podjąć dalsze kroki zmierzające do realizacji strategii ZIT. Przypomnijmy, że Lubelski Obszar Funkcjonalny liczy 16 gmin, a Lubartów jest trzecim miastem co do wielkości, którego dotyczy – po Lublinie i Świdniku.

– Cieszę się, że Lubartów jest pierwszym miastem, które gości radę ZIT LOF – mówi Piotr Turowski z Wydziału Strategii Rozwoju i Funduszy Zewnętrznych w Urzędzie Miasta Lubartów – Na spotkaniu mieliśmy możliwość zaprezentowania naszych projektów, na czym polegają i gdzie chcemy je umiejscowić. Mamy nadzieję, że uda się nam przenieść pozytywne rozwiązania na inne projekty, tak żeby nasz obszar stał się bardziej spójny.

Podczas zebrania powołano Zastępcę Przewodniczącego Rady Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego, a został nim Burmistrz Miasta Lubartów – Janusz Bodziacki.


 

Data opublikowania: 14:36, 6 maja 2016

Kategorie: Aktualności