W Urzędzie Miasta wręczono Krzyże Zasługi dla Związku Kombatantów

 

Zarząd Miejski Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Lubartowie zorganizował 24 lutego w Urzędzie Miasta uroczystość dekoracji Krzyżami Zasługi. Burmistrza Janusza Bodziackiego reprezentowała Skarbnik  Miasta Lubartów Lucyna Biskup, a naczelnika Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Ewę Sędzimierz reprezentowała Grażyna Stawska.

Podczas uroczystości najwyższe odznaczenia za zasługi dla Związku Kombatantów otrzymali dwaj członkowie lubartowskiego Zarządu Związku Kombatantów. – Z dużą przyjemnością chcę poinformować, że kierownictwo lubartowskiego Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej w osobach prezesa Piotra Kaczora i wiceprezesa Czesława Romańskiego zostało uhonorowanych przez Zarząd Główny w Warszawie, którego prezesem jest Ryszard Sobierajski, najwyższym odznaczeniem Comandorio za wybitne zasługi dla Związku Kombatantów. Jest to bardzo ważny moment w życiu naszego Związku, ponieważ odznaczenia te otrzymują wybitni działacze społeczni w ruchu kombatanckim. Mam nadzieję, że to wyróżnienie będzie bardziej zobowiązywać i dopingować do jeszcze lepszej działalności – mówił Henryk Czerkas, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów w Lublinie.

 

Odznaczenie wręczono również delegacji Przedszkola Miejskiego nr 4 w Lubartowie. Placówka gościła przedstawicieli Związku Kombatantów z Lubartowa. Dzieci uczestniczyły w uroczystościach na lubartowskim cmentarzu, oddając hołd bohaterom walk niepodległościowych, ucząc się w ten sposób historii oraz szacunku dla ważnych dla Polaków wartości. – Wystąpiliśmy do Zarządu Wojewódzkiego Związku Kombatantów o nadanie Przedszkolu nr 4 w Lubartowie Krzyża Zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych za kształtowanie patriotycznych postaw najmłodszego pokolenia mieszkańców miasta – mówił Czesław Romański, wiceprezes koła miejskiego ZKRPIBWP w Lubartowie.

 

Chciałam podziękować w imieniu pana burmistrza członkom Związku Kombatantów za to, że docenili pracę Przedszkola nr 4 w krzewieniu postaw patriotycznych u dzieci – powiedziała skarbnik Lucyna Biskup, wręczając kwiaty delegacji placówki.

 

Do grona Związku Kombatantów Rzeczpospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Lubartowie przyjęto nowych członków i wręczono im legitymacje. Są nimi: Jadwiga Mankiewicz, Grażyna Małysz, Jan Zaczek, Jerzy Kwaśniewski, Mieczysław Dryja, Stanisław Droś, Jan Romaniuk, Stanisław Węgielski i Artur Żurawski.

Jak przystało na tego typu uroczystość – odśpiewano hymn narodowy i uczczono minutą ciszy zmarłego w styczniu Janusza Cyfrowicza. Dedykowano mu utwór pt. Żyłem jak chciałem”. A w trakcie spotkania można było posłuchać pieśni patriotycznych.

 

 

 

 

 

Data opublikowania: 10:27, 25 lutego 2016

Kategorie: Aktualności