Forum Gospodarcze dla przedsiębiorców

Forum gospodarcze na temat dotacji dla przedsiębiorców zorganizowała Lubelska Fundacja Rozwoju wspólnie z Miastem Lubartów. W spotkaniu, które odbyło się w Firleju, uczestniczyli przedstawiciele wielu branż z Lubartowa i okolic oraz samorządowcy, m.in. Burmistrz Miasta Lubartów Janusz Bodziacki.

Spotkanie pn. „Dotacje dla przedsiębiorców na lata 2015- 2020” zorganizowano w piątek 9 października. Oprócz wymiaru informacyjnego, było ono okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości biznesowych.

Zebranych przywitali: Janusz Bodziacki – Burmistrz Miasta Lubartów, Edyta Szalast – Dyrektor Banku PKO Oddziału 1 w Lubartowie, Jerzy Nazaruk – Wiceprezes Zarządu Lubelskiej Fundacji Rozwoju oraz Krystyna Targońska – Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Społeczno –Gospodarczego Sp. z o.o.

Podczas otwarcia forum burmistrz Janusz Bodziacki przypomniał zebranym o możliwościach inwestowania w Lubartowskiej Strefie Gospodarczej, która jest częścią Euro – Parku Mielec, funkcjonującego już od 20 lat. Przedsiębiorcy mogą korzystać w strefie z ulg inwestycyjnych, czy bieżących, do końca 2026 roku.

– Służymy państwu pomocą od wielu lat, mamy biuro obsługi inwestora, gdzie można wszystko załatwić w jednym miejscu – mówił burmistrz. – Oprócz terenów w Lubartowskiej Strefie Gospodarczej możemy państwu udostępniać również tereny poza nią. Chciałbym podziękować państwu, że podjęliście się przybyć na to kilkugodzinne spotkanie.

Podczas Forum Gospodarczego poruszono m.in.: takie tematy, jak rodzaje wsparcia w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego woj. Lubelskiego; instrumenty wsparcia finansowego dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw – pożyczki i poręczenia; dotacje dla przedsiębiorstw w programach krajowych; rozwiązania i usługi bankowe adresowane do beneficjentów funduszy unijnych.

Data opublikowania: 13:36, 13 października 2015

Kategorie: Aktualności