Wigilia w Urzędzie Miasta

Spotkanie wigilijne zorganizowano w środę 18 grudnia w Urzędzie Miasta. Zaczęło się od kolęd, a świąteczny nastrój już na wejściu zapewnili uczniowie Gimnazjum nr 2 w Lubartowie.

Na „Wigilię samorządową” przybyli radni miejscy, naczelnicy wydziałów Urzędu Miasta, dyrektorzy placówek kulturalno – oświatowych, a także goście spoza jednostek samorządowych. Urząd gościł między innymi ks. kanonika Józefa Huzara, ks. proboszcza Stanisława Rząsę, Komendanta Powiatowego Policji Marka Wronę, Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej Grzegorza Szyszko, Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubartów Piotra Kiszczaka oraz Naczelnika Urzędu Skarbowego w Lubartowie Stanisława Kozyrę.

Na spotkanie zaprosili gości przewodniczący RM Antoni Czop oraz burmistrz Janusz Bodziacki.

– Cieszę się niezmiernie z tego wspólnego spotkania w naszym domu samorządowym, gdzie poza naszą rodziną samorządową gościmy dzisiaj znakomitych gości. Dziękuję za przybycie – powiedział burmistrz.

Ciepłe słowa do zebranych skierował także ks. dziekan Józef Huzar. – Tym co mnie dzisiaj cieszy najbardziej, jest Wasza obecność. Nie pamiętam takiej wigilii tutaj, w Urzędzie Miasta, z udziałem tak wielu osób. Nie bez powodu spotykamy się przy tym stole, w świątecznym nastroju, przy choince, na tle prezentowanej tutaj wystawy – powiedział, nawiązując o ekspozycji o ks. Jerzym Popiełuszce, którą sprowadzono do Lubartowa na okoliczność 32 rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. – Człowiek, o którym ta wystawa opowiada od samych jego narodzin, głosił prawdę. Ksiądz Jerzy Popiełuszko narodził się po to, aby głosić prawdę o Panu Jezusie i za tę prawdę poniósł męczeńską śmierć.

Ksiądz kanonik bez problemu wywołał nie tylko zadumę, ale i uśmiech na twarzach zebranych, wesoło intonując kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Najpierw jednak fragment Pisma Świętego odczytał Tomasz Marzęda, prezes lubartowskiego PGK.

Samorządowcy i zebrani goście tradycyjnie połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia zdrowych, wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Na każdego czekały też prezenty – kalendarze na nowy rok zaprojektowane przez Lubartowski Ośrodek Kultury.

Data opublikowania: 12:31, 20 grudnia 2013

Kategorie: Aktualności