„Ma ojczyzna jest mi bliska” – koncert laureatów

Uroczystość z okazji 95 rocznicy Odzyskania Niepodległości odbyła się 13 listopada w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie. Połączona była z koncertem laureatów III edycji Miejskiego Konkursu Pieśni Patriotycznej pt. „Ma ojczyzna jest mi bliska”, nad którym honorowy patronat objął burmistrz Janusz Bodziacki. Eliminacje konkursowe miały miejsce 29 października. Wzięły w nich udział dzieci i młodzież z przedszkoli miejskich i prywatnych oraz ze szkół podstawowych.

Wybrano najlepszych, którzy wystąpili w koncercie laureatów. Nagrody ufundował m.in. burmistrz miasta Lubartów: – Patrząc na was, serce moje się raduje, gdy widzę tylu najmłodszych patriotów naszej małej ojczyzny Lubartowa. Bardzo się cieszę, że po raz kolejny możemy się spotkać, aby przez kilka godzin popatrzeć na was, posłuchać tych treści, które przez swoje piosenki chcecie nam przekazać. Przedwczoraj obchodziliśmy 95 rocznicę Odzyskania Niepodległości. Jesteśmy szczęśliwi i wdzięczni tym wszystkim, którzy ofiarą swojego życia przyczynili się do odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziś patriotyzmu nie musimy wyrażać poprzez walkę. Dziś nasz patriotyzm przejawia się w dobrym zachowaniu wobec kolegów i koleżanek, w uczeniu się, pomaganiu rodzicom, przez to, że potraficie pokazać, że kochacie ojczyznę poprzez śpiewanie pieśni patriotycznych. Chcemy podkreślać przez takie spotkania, jak ważna jest dla nas ojczyzna: ta duża Polska i ta nasza mała Lubartów – mówił burmistrz Janusz Bodziacki.

Podczas koncertu obecni byli także prezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, oddział w Lubartowie Zbigniew Kulesza, kombatant – były żołnierz AK Władysław Rybak oraz  dyrektorzy szkół i przedszkoli.

 

 

Data opublikowania: 15:25, 14 listopada 2013

Kategorie: Aktualności