Konkurs „Moje miasto, moja rodzina. Było, minęło..”

Konkurs literacki dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych „Moje miasto, moja rodzina. Było, minęło” podsumowano 30 października w Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lubartowie.

Przygotowaniem do konkursu były lekcje biblioteczne o tematyce regionalnej, w których wzięło udział 123 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie. Dzieci obejrzały wystawę zdjęć z przeszłości miasta, poznały godło i hymn Lubartowa. A następnie uczniowie mieli za zadanie dotrzeć do przeszłości swojej rodziny, odnaleźć jak najstarsze fotografie i opatrzyć je opowieścią rodzinną lub komentarzem.  Na konkurs wpłynęły 42 prace z SP 3, z których powstała wystawa. Można będzie ją oglądać przez cały listopad. Głównym kryterium oceny był tekst komentarza dołączony do prac. Komisja oceniła konkurs jako imprezę bardzo potrzebną w edukacji regionalnej uczniów.

Laureaci konkursu otrzymali nagrody i upominki ufundowane przez bibliotekę, Lubartowskie Towarzystwo Regionalne i Urząd Miasta Lubartów. A wręczali je dyrektor MBP Adam Banucha i Małgorzata Kanar, reprezentująca Burmistrza Miasta Lubartów Janusza Bodziackiego                                         

Wyniki konkursu:

Nagrody otrzymali uczniowie SP 3 w Lubartowie:

I miejsce: Maja Baran, kl. III d; Magdalena Kozicka, kl. III d i Aleksander Skrzypiec, kl. III c

II miejsce: Aleksandra Paśnik, kl. III d; Bartek Kasztelański, kl. III c; Szymon Lewtak, kl. III c

III miejsce: Bartek Kozieł, kl. III c; Jakub Furtak, kl. III e; Jolanta Pilsak, kl. III d

Data opublikowania: 11:49, 31 października 2013

Kategorie: Aktualności