Paraolimpiada w Szkole Podstawowej nr 3

W sobotę 28 września w Szkole Podstawowej nr 3 w Lubartowie odbyła się impreza dla osób niepełnosprawnych – Paraolimpiada i Warsztaty Plastyczne pod hasłem „Poznaj mnie – poznaj siebie”. W tym roku wzięły w niej udział dzieci i młodzież z Firleja, Puław, Kozic Dolnych, Lublina, Środowiskowego Domu Samopomocy w Lubartowie oraz SP4.

Jak podkreślał Marian Bober, dyrektor „Trójki”, spotkanie jest organizowane już po raz ósmy, a  służy rywalizacji i zabawie, ponieważ  każdy może uprawiać sport.

Wydarzenie to co roku wspiera Urząd Miasta Lubartów. W tym roku samorząd miejski na paraolimpiadzie reprezentował burmistrz Janusz BodziackiGościnny Lubartów  w ten słoneczny dzień wita wszystkich na paraolimpiadzie – zwrócił się do zebranych – Nasze miasto, nasza mała ojczyzna, w obecnym roku obchodzi swój jubileusz 470 – lecia. Przez te 470 lat we wszystkich pokoleniach byli ludzie, którzy tworzyli dobro naszego miasta, a dziś to dobro tworzycie poprzez swoją obecność. Po raz kolejny możemy się spotkać, pobyć ze sobą, miło spędzić czas. Życzę wam, aby impreza przyniosła dużo radości i satysfakcji.

Przed rozpoczęciem konkurencji sportowych, trzymając się za ręce, wszyscy zgromadzeni na sali gimnastycznej, odśpiewali piosenkę „Pokonaj siebie”. Ponadto wystąpiła grupa „Pomponiary” i zespół rockowy. Niepełnosprawni mogli rywalizować w wielu konkurencjach sportowych, takich jak: drużynowy pociąg, bieg z poduszką na głowie, toczenie piłki, rzuty do celu, a na boisku był rzut piłką palantową czy bieg na 60 m. Przygotowano dla nich  również warsztaty plastyczne i gorący posiłek. W organizację włączyli się wolontariusze, nauczyciele i członkowie Klubu Aktywnych Art. – Fit.

Data opublikowania: 11:39, 30 września 2013

Kategorie: Aktualności