Zawody pływackie na 470-lecie miasta

Dużym sukcesem zakończyły się zawody zorganizowane w ubiegłą niedzielę przez lubartowski klub ORKA na 470 – lecie miasta Lubartów.

– Mieliśmy aż 100 uczestników. To dla nas naprawdę dużo – cieszy się Marcin Świderek, współorganizator. Poniżej publikujemy relację organizatorów oraz fotogalerię.

W ostatnią niedzielę 23 czerwca na lubartowskiej pływalni MOSiRu odbyły się zawody pływackie organizowane przez Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy ORKA, przy współorganizacji II Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Firleja w Lubartowie oraz Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Od samego otwarcia biuro zawodów było okupowane przez zawodników oraz ich opiekunów. Ilość zgłoszeń, która dotarła do nas jeszcze przed zawodami mówiła jak dużej frekwencji powinniśmy się spodziewać. Kiedy jednak zobaczyliśmy jak duża grupa jest zainteresowana tym, żeby sprawdzić swoje umiejętności, byliśmy zdumieni.

Mimo dużego zamieszania, jakie pojawiło się na początku, otwarcie zawodów nastąpiło zgodnie z planowanym czasem. Imprezę oficjalnie otworzyli: Burmistrz miasta Lubartów Janusz Bodziacki oraz wicedyrektor II Liceum Ogólnokształcącego Halina Zdunek.

Imprezę jak zawsze rozpoczęli najmłodsi. Wszyscy na pływalni zapewnili im gorący doping. Rozpoczęliśmy na dystansie jednej szerokości, dla dzieci z rocznika 2005 oraz niżej. Warto wspomnieć, że każdy rocznik z tej kategorii był klasyfikowany osobno, więc każdy miał szansę na zdobycie medalu.

Zgodnie z wcześniejszym komunikatem, false-start nie kończył się dyskwalifikacją zawodnika, ale ponowieniem wyścigu. Zrobiliśmy to aby nie zniechęcać młodzieży do dyscypliny jaką jest pływanie, a raczej zachęcać do zdrowej rywalizacji.

Po założeniu lin zawodnicy rozpoczęli konkurencje na dystansach: najpierw 25 m, a potem 50 m. Zawodnicy z rocznika 2004 i młodsi startowali na dystansie 25 m w stylu dowolnym. Rocznik 2003 płynął na dystansie 50 m stylem grzbietowym lub dowolnym, a starsi zawodnicy, podzieleni w blokach (szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych) płynęli 50 m w stylu klasycznym, grzbietowym lub dowolnym.

Najwięcej pojawiło się osób ze szkół podstawowych, tych z Lubartowa a nawet spoza miasta. Przeważająca część zawodników pływa w lubartowskich klubach: MUKS ORKA i LKP SKALAR. Warto wspomnieć, że w zawodach popłynęły również osoby z klubów ze Spiczyna i Lublina: Atak Spiczyn i Delfin. W sumie na pływalni pojawiło się ponad 100 pływaków oraz ich rodzice i opiekunowie.

Po rozegraniu się wszystkich serii rozpoczęły się konkurencje stylu zmiennego. Z całą pewnością, była to najbardziej emocjonująca część zawodów. 100 metrów, w tym każde 25 m przepłynięte innym stylem: delfinem, grzbietem, żabą i kraulem. Osoby płynące stylem zmiennym były klasyfikowane i nagradzane w takich samych blokach jak zawodnicy płynący innymi stylami. Ponieważ ta konkurencja jest bardzo wymagająca, zawodnicy startujący w niej nie stanowili tak licznej grupy, jednak mamy nadzieję że to, co zobaczyliśmy, zachęci pływaków do spróbowania się w niej w przyszłych latach.

Bogatsi o nowe doświadczenia, uradowani tak licznym gronem pływaków, chcemy serdecznie podziękować wszystkim, którzy pojawili się na pływalni: panu Burzmistrzowi, pani Dyrektor II LO, uczniom II LO i członkom klubu ORKA, którzy pomagali przy organizacji, rodzicom i opiekunom, a przede wszystkim samym pływakom.
Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie wsparcie ze strony Miasta Lubartów i firm: ZWBT LEWTAK, PPHU Sławomir Topyła, KONSTAL, WIBRO, TRYKACZ, STELLA PACK SA, FERPLAST, PROMET, INTERGRAF, Bank Spółdzielczy w Lubartowie, Barbara i Sławomir Ziębowicz Świat Butów CRS, stomatolog Dariusz Czechowski. Firma Voice-Tech za nagłośnienie naszej imprezy oraz Gminna Spółdzielnia Rolniczo Handlowa w Niemcach za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Wyniki znajdują się na stronie orkaklub.pl
Mamy nadzieję, że przyszłe lata przyniosą równie wiele sukcesów.

MUKS Orka

Data opublikowania: 13:09, 25 czerwca 2013

Kategorie: Aktualności