Czas na Lubartów gruntem na medal

20 hektarów w pełni uzbrojonych terenów gospodarczych przy ul. Gazowej w Lubartowie nagrodzone w IV edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Grunt na medal” 2010, przeprowadzonego przez Polską Agencję Informacji i Inwestycji Zagranicznych we współpracy z Marszałkami Województw.

Do konkursu przystąpiło 158 gmin z całej Polski, które nadesłały 242 oferty. Najwięcej ofert nadeszło z województw: śląskiego, pomorskiego, opolskiego i łódzkiego. Do drugiego etapu zakwalifikowanych zostało 88 terenów, spośród których wyłoniono 16 laureatów.
Dzięki konkursowi oferta terenów pod przyszłe inwestycje została wzbogacona o kolejne, dobrze przygotowane lokalizacje.
Dla laureatów konkursu zwycięstwo oznacza promocję terenu i większą szansę na przyciągnięcie inwestycji zagranicznych do gminy. Finaliści mogą liczyć na większe zainteresowanie inwestorów zgłaszających się do PAIiIZ lub jego regionalnych partnerów – Centrów Obsługi Inwestora.
W ramach projektu wybudowane zostały drogi umożliwiające obsługę tworzonych terenów inwestycyjnych wraz z uzbrojeniem w postaci: kanalizacji sanitarnej, deszczowej, sieci wodociągowej oraz kanalizacji umożliwiającej wstrzelenie światłowodu oraz zmodernizowana została ulica Gazowa. Ponadto, z zaoszczędzonych w wyniku przetargu środków, wybudowano ścieżkę rowerową z chodnikiem wzdłuż ulicy Gazowej oraz oświetlenie terenu.

Data opublikowania: 08:10, 18 października 2010

Kategorie: Aktualności