Rock Alert Festiwal

Na zakończenie wakacji w Amfiteatrze Miejskim odbył się II Rock Alert Festiwal. Takiej porcji dobrej młodzieżowej muzyki dawno nie było.

Na scenie wystąpili: Teren Prywatny – Lublin, Eternity – Lublin, Dill Moon – Lubartów  LOK, Suicide Hotline – Lublin, Ociec Konia Sprzedali – Lublin, Acute Mind – Lublin oraz Challange Machine z Lublina. Zespoły wystąpiły w konkursie walcząc o nagrodę Burmistrza Miasta Lubartów, który objął patronat honorowy nad festiwalem.
Po przesłuchaniach konkursowych, jury w składzie: Piotr Cugowski, Marcin Szpitun oraz Marcin Bronisz udało się na naradę. Oceniało przede wszystkim: stylistykę utworów, warsztat, spójność tekstu z muzyką, walory estetyczne, ekspresję i ogólny wyraz artystyczny. Jury  postanowiło zmienić sposób przyznawania nagród (miały być trzy różne nagrody). Zostały przyznane dwie równorzędne pierwsze nagrody w wysokości 1000 zł. Nagrody otrzymały zespoły: “Ociec Konia Sprzedali” oraz “Chellenge Machine”. Wręczył je Burmistrz Miasta Lubartów Jerzy Zwoliński. W uzasadnieniu Piotr Cugowski powiedział: Lider “Ociec Konia Sprzedali” bardzo dobrze śpiewa, pisze sam teksty, jest przygotowany do śpiewania zawodowo, zaś “Chellenge Machine” zagrał najbardziej spójnie. Poza konkursem wystąpiła lubartowska kapela “Bimbeer”, która istnieje nieprzerwanie od prawie 10 lat.
Jako gwiazda wieczoru wystąpił zespół Akurat. Ponownie o wyborze kapeli na takie imprezy, tak jak to było na Festynie Miejskim, przy ścisłej współpracy z Lubartowskim Ośrodkiem Kultury zdecydowała sama młodzież. Wybór okazał się strzałem w dziesiątkę. Akurat przy “Akurat” bawili się po prostu wszyscy. Tak gorąco pod sceną jeszcze w amfiteatrze nie było. Zespół ma wypracowany własny rozpoznawalny styl. W ich muzyce jest ogromny ładunek pozytywnej energii i radości grania. A grają rocka z domieszką ska.
 Na zakończenie imprezy wystąpił Teatr Ognia “Antares” i Przyjaciele – działający przy LOK. II Rock Alert Festiwal zainaugurował rok kulturalno-oświatowy w Lubartowskim Ośrodku Kultury.
 Sponsorami festiwalu był min.: Urząd Miasta Lubartów

Data opublikowania: 00:09, 19 września 2006

Kategorie: Aktualności