Alarm bombowy w centrum miasta

W pewien grudniowy poranek kilka minut po godzinie 9-tej do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Lubartowie zatelefonował mężczyzna i poinformował o podłożeniu ładunku wybuchowego w jednym z domów handlowych w centrum Lubartowa, po czym rozłączył się.

Zaalarmowani policjanci błyskawicznie zlokalizowali zagrożony obiekt  następnie powiadomili Straż Pożarną i wspólnie ze strażakami zabezpieczyli teren. Zarządzono ewakuację wszystkich osób przebywających w budynku, zabezpieczono ruch pieszy i kołowy w centrum miasta. Policjanci podjęli rozpoznanie i zlokalizowali podejrzany pakunek, a policyjny pirotechnik stwierdził, że zawiera substancję chemiczną. Natychmiast do akcji wkroczyły służby chemiczne z Komendy Powiatowej  Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie, które przy użyciu specjalistycznego sprzętu oczyściły powietrze w pomieszczeniach i unieszkodliwiły paczkę.
Na szczęście były to tylko ćwiczenia zgrywające dla służb ratowniczych powiatu lubartowskiego, zostały one przeprowadzone w godzinach przedpołudniowych w centrum Lubartowa. Wzięli w nich udział funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lubartowie, Straży Miejskiej w Lubartowie, pracownicy Stacji Pogotowia Ratunkowego w Lubartowie oraz lubartowscy policjanci.

Data opublikowania: 13:01, 31 stycznia 2006

Kategorie: Aktualności