V Piknik Modelarski na lotnisku w Skrobowie

Odrzuctowce, samoloty silnikowe, szybowce i inne maszyny latające – mogli obejrzeć mieszkańcy Lubartowa i okolic podczas pikniku Modelarskiego w Skrobowie

W imprezie wzięli udział modelarze m.in.: z Warszawy, Lublina, Łodzi, Białej Podlaski, Parczewa, Garwolina, Kraśnika. Piknik stał się okazją do wymiany doświadczeń między modelarzami, zaś pokazy które przygotowali dla licznej publiczności były naprawdę widowiskowe. Puchary zwycięzcom wręczył Burmistrz Miasta Lubartów Jerzy Zwoliński.  Fundatorem pucharów w tej kategorii był Urząd Miasta Lubartów. W kategorii Free Style – Komisja w składzie: Wiesław Chmielewski, Wiesław Piotrowski, Władysław Jarochowski. Dariusz Czekaj przyznała: I miejsce dla Dariusza Sobczaka, II. dla Dariusza Frączka, III. dla Roberta Gogłozy. Puchary zwycięzcom wręczył Wójt Gminy Lubartów Janusz Bodziacki. Dodatkowym pucharem nagrodzono najmłodszego uczestnika zawodów – Roberta Gogłozę. W tej kategorii fundatorem nagród był Urząd Gminy Lubartów.
 Najdroższe modele, które można było zobaczyć na imprezie, to oczywiście giganty – 4 egzemplarze. W Polsce jest ich zaledwie kilkanaście. Koszt modelu gotowego do lotu to bagatela blisko 25.000 zł. Zasięg takiej maszyny wynosi 1,5-2 km. Pojemność silnika to 150 BOXER 17 KM. Jego koszt to 1500 $.

Data opublikowania: 13:09, 8 sierpnia 2005

Kategorie: Aktualności