APEL DO MIESZKAŃCÓW MIASTA

Okres zimowy jest trudnym okresem dla osób bezdomnych, starszych, samotnych i niepełnosprawnych, które w sposób szczególny wymagają wsparcia i pomocy. W trosce o ich dobro podejmowane są działania, które pomogą ograniczyć negatywne skutki zimy.

Koordynacją tych działań na terenie miasta Lubartowa zajmuje się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, gdzie osoby potrzebujące pomocy mogą uzyskać informacje o funkcjonujących placówkach wsparcia, schroniskach i noclegowniach na terenie województwa lubelskiego.
   W celu uzyskania informacji na ten temat proszę o kontakt telefoniczny pod nr telefonu 855-44-50 lub osobisty w siedzibie Ośrodka w Lubartowie przy ulicy Powstańców Warszawy la. Liczę na sygnały od społeczeństw a naszego Miasta o osobach potrzebujących pomocy, życzliwe i pełne wrażliwości spojrzenie na potrzeby osób w najbliższym otoczeniu, jak też w ramach w współpracy na sygnały instytucji, które maju kontakty z w.w. osobami.
   Informuje również, że Lubelski Urząd Wojewódzki obsługuje całodobową bezpłatną infolinię – 9287, w ramach, której osoby bezdomne mogą uzyskać informacje o placówkach udzielających pomocy.
  

 (-) Burmistrz Miasta Lubartów
   Jerzy Zwoliński

Data opublikowania: 11:13, 10 lutego 2005

Kategorie: Aktualności