IV spotkania z fantastyką

Na zakończenie ferii, 28 lutego br., w Lubartowskim Ośrodku Kultury odbył się IV Konwent Gier Fabularnych LEWKON, którego organizatorem był Klub Zielony Smok działający przy LOK.

Jedną z nowości zaprezentowanych podczas spotkań z fantastyką, była gra „Battle”. Rozgrywana na zwykłym stoliku (bez planszy), na którym porozkładane są figurki bohaterów uczestniczących w walce. Gracze „uzbrojeni” w kości do gry oraz linijki (!), przesuwają postaci zgodnie z zasadami. Jako ciekawostka – komplet 32 figurek niewielkich rozmiarów przedstawiających postaci z „Wojny o Pierścień” kosztuje blisko 200 zł – ilość walczących figurek jest nieograniczona.

Podczas konwentu nie zabrakło: sesji RPG, prelekcji, prezentacji nowych systemów oraz nowości wydawniczych. Można było również zagrać w gry planszowe oparte na legendarnej grze angielskiej „Talisman”, która miała swoją premierę w 1982 r. Ponad to były: LARPY, filmy o tematyce fantastycznej oraz tradycyjne już konkursy z cennymi nagrodami. Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.

Po raz pierwszy konwent wykroczył poza ramy „fantastyki” i na specjalne zaproszenie młodzieży ks. Arkadiusz Paśnik wygłosił godzinną prelekcję: „Fazy i przyczyny uzależnień”. Głównymi organizatorami byli: Konrad Lisek, Kamil Lisek, Piotr Talma, Patryk Kuśma, Arkadiusz Mirosław, Michał Kowalczyk, Kamil Kukier, Mariusz Raczyński, którzy w każdy piątek w godz. 17 -22. uczestniczą w spotkaniach koła fantastyki w Lubartowskim Ośrodku Kultury.

Sponsorami konwentu były firmy: Stella Pack, Piekarnia Bigoraj – Jeżowski, Księgarnia Żak oraz Sklep u Ewy. Kolejny konwent już na jesieni.

Data opublikowania: 18:05, 2 marca 2004

Kategorie: Aktualności