Rusza zbiórka paczek świątecznych dla polskich dzieci w Sławucie

Ciepły kocyk, zabawka, książka, trochę słodyczy – wystarczy niewiele, aby wywołać uśmiech na ich twarzach. Wspólnie z Odziałem Rejonowym Polskiego Czerwonego Krzyża w Lubartowie zachęcamy naszych mieszkańców do przygotowania paczek świątecznych dla polskich dzieci w Sławucie.

To odpowiedź na apel, jaki otrzymaliśmy od Związku Polaków na Ukrainie. – W nocy 25 października Rosja zbombardowała nasze miasto. Poczucie straty i zagrożenia towarzyszy nam każdego dnia – taki komunikat przyszedł ze Sławuty – naszego miasta partnerskiego. Do wiadomości dołączona jest także prośba: – Zbliża się świąteczny czas i niech on przyniesie nam prawdziwą radość i pokój – Polacy na Ukrainie proszą o pomoc w zorganizowaniu paczek dla stu dzieci.

W paczce mogą znaleźć się np.: kocyk, rękawiczki, czapki, szaliczki, skarpetki, ciepłe rajstopy, książeczki, zabawki i to co dzieci lubią najbardziej, czyli coś słodkiego. Potrzebne są także: świece, zapalniczki, latarki i baterie oraz papier do drukarki. Prosimy, aby przynoszone rzeczy były nieużywane. Dzieci są w wieku od 3 do 16 lat.

Paczki dla dzieci można dostarczać do siedziby PCK przy ul. Jana Pawła II 14 (budynek po straży). Od poniedziałku do piątku, od godz. 9:00 do 16:00 (wejście od ul. Armii Krajowej).

Abyśmy mogli dowieźć je przed świętami, zbiórka będzie trwała do 15 grudnia.

To najlepszy czas, aby podzielić się dobrocią z tymi, którzy wyjątkowo jej potrzebują. Wspólnie sprawmy, aby poprzez mały gest sprawić dzieciom radość.

Miasto Lubartów zaprasza wszystkich chętnych do udziału w zbiórce.

Data opublikowania: 08:09, 20 listopada 2023

Kategorie: Aktualności