Centrum badawcze w Lubartowskiej Strefie Gospodarczej pnie się w górę

Lubartowska Strefa Gospodarcza to miejsce, które cały czas się rozwija. Niespełna dwa miesiące temu wmurowany został kamień węgielny pod budowę wyjątkowego w skali europejskiej Centrum Badawczo-Rozwojowego Technologii Światłowodowych dla Przemysłu firmy IPT Fiber.  Dziś widać już olbrzymi postęp prac przy inwestycji.

– Ogromnie cieszę się, że kolejna firma inwestuje w Lubartowie. Wierzę, że Centrum będzie w przyszłości chlubą naszego miasta i w znacznym stopniu przyczyni się do jego rozwoju. Jako samorząd robimy wszystko, aby pomagać naszym przedsiębiorcom – mówił wtedy Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik. Dziś widać już olbrzymi postęp prac przy inwestycji, której całkowity koszt to ok. 110 mln zł. Ponad 51 milionów złotych to kwota dofinansowana ze środków publicznych. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2023 roku.

IPT Fiber to firma, która zajmuje się opracowaniem technologii masowej produkcji światłowodów specjalnych, w tym wielordzeniowych, opartych na unikatowej polskiej technologii światłowodowej. Sztandarowym produktem spółki jest światłowód siedmiordzeniowy zapewniający rekordową i jednocześnie ultrabezpieczną transmisję danych, potwierdzoną zagranicznymi patentami oraz międzynarodowymi testami, zrealizowanymi wspólnie z firmami Orange Polska i Infinera.

Data opublikowania: 09:31, 1 sierpnia 2023

Kategorie: Aktualności