Umowa na budowę obiektu sportowego przy ul. Szkolnej podpisana

Po trzydziestu latach lubartowscy tenisiści, taekwondziści i kolarze doczekają się obiektu sportowego z prawdziwego zdarzenia. Powstanie on przy ul. Szkolnej w Lubartowie. Na ten cel Miasto pozyskało 8 mln zł. dotacji w ramach Polskiego Ładu. W Urzędzie Miasta podpisano umowę z wykonawcą inwestycji.  

Umowę podpisali Burmistrz Miasta Lubartów Krzysztof Paśnik oraz przedstawiciel wykonawcy Wiesław Nowak z firmy Budimak Sp. z o.o. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele klubu MKS Lewart AGS Lubartów: Prezes Jerzy Jedut z sekcji taekwondo, trener Jakub Sagan z sekcji tenisa stołowego oraz Janusza Pożak reprezentujący sekcję kolarską. Podpisanie umowy odbyło się w obecności  Michała Mączki z  Banku Gospodarstwa Krajowego.

Jak zgodnie zauważyli przedstawiciele świata sportu, mimo upływających lat i kolejnych kadencji samorządu lubartowscy sportowcy z kilku sekcji musieli trenować w fatalnych warunkach, w baraku przy ul. Krzywe Koło.

Pomimo tego sekcja taekwondo wytrenowała wielu mistrzów Polski, Europy i świata. Sukcesy odnosi też grupa tenisa stołowego, której wychowankowie w 2020 roku awansowali do I Ligi. W klubie, dla którego przewidziana jest inwestycja trenują też młodzi kolarze, którzy w 2021 roku trzykrotnie stawali na podium Pucharu Polski, w tym raz na pierwszym miejscu. Klub jest organizatorem i współorganizatorem wielu sportowych imprez o charakterze lokalnym, ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym.

– W ramach inwestycji, na działce miejskiej przy ul. Szkolnej zaprojektowany i wybudowany zostanie budynek z salą sportową i zapleczem – poinformował Krzysztof Paśnik.

To będzie sala sportowa z możliwością podziału na dwie niezależne sekcje przy użyciu wbudowanej ściany mobilnej. Sala ma mieć powierzchnię użytkową powyżej 380 mkw. We wnętrzu zostaną zamontowane urządzenia do ćwiczeń. W jednym czasie z sali będzie mogło korzystać od 70 do 100 osób. W ramach projektu powstanie też zaplecze socjalno-szatniowe i magazynowe wraz z komunikacją, składające się m.in. z pokoi trenerów, magazynków, zespołów szatniowych i sanitariatów. Część sportowa na parterze budynku, wyposażona w łazienkę i sanitariaty o powierzchni ok. 120 mkw będzie przeznaczona na potrzeby sekcji kolarskiej. Powstanie też część usługowa na parterze budynku.

To pierwszy etap miejskiej inwestycji pod nazwą „Budowa budynku mieszkalnego z salą sportową i sklepem socjalnym” Przewidywana wartość całego projektu to blisko 8,9 mln. zł. Wsparcie jakie udało się pozyskać Miastu w ramach Polskiego Ładu wynosi  8 mln zł. Jak zapewnił wykonawca inwestycja ma być gotowa za 36 miesięcy.

Data opublikowania: 12:21, 29 marca 2023

Kategorie: Aktualności