Lubartowskie obchody Dnia Honorowego Krwiodawstwa

W piątek 9 grudnia, Lubartowski oddział Polskiego Czerwonego Krzyża obchodził Dzień Honorowego Krwiodawstwa – święto wszystkich tych którzy bezinteresownie oddają swoją krew dla ratowania życia i zdrowia drugiego człowieka.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz hymnem krwiodawców. Wśród powitań nie zabrakło ciepłych słów i podziękowań dla wszystkich krwiodawców, pomagających ratować ludzkie życie, ale także dla wolontariuszy niosących ogromną pomoc w związku z działaniami zbrojnymi prowadzonymi w Ukrainie.

To ogromny zaszczyt, że miasto Lubartów mogło dołożyć małą cegiełkę do tego wydarzenia. Nie sposób wyrazić podziękowań dla tych osób, które dają nam najcenniejszy dar jaki można dać” – mówił Burmistrz Lubartowa Krzysztof Paśnik – „Osoby te zrzeszone w Polskim Czerwonym Krzyżu nie tylko oddają krew, ale pokazują ogromne serca już od pierwszych godzin wojny w Ukrainie. Pamiętam błyskawiczną reakcję tych ludzi, którzy mimo polowych warunków, z niewielką pomocą Urzędu Miasta i Starostwa zorganizowali wszystko co tylko można było zorganizować, aby wesprzeć naszych przyjaciół zza wschodniej granicy.[…] Za to jako burmistrz miasta w imieniu swoim jak i wszystkich pracowników oraz Rady Miasta chciałbym serdecznie podziękować. Z pełną odpowiedzialnością mogę stwierdzić, że zdaliśmy ten egzamin”

W trakcie uroczystości uhonorowano tych, którzy oddają krew lub mają szczególny wkład w szerzenie idei krwiodawstwa. Wręczono m. in. odznaczenia państwowe (Srebrne i Brązowy Krzyż Zasługi za działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa i propagowanie idei czerwonokrzyskiej) oraz odznaki przyznawane przez Ministra Zdrowia oraz Polski Czerwony Krzyż.

fot. Katarzyna Wójcik

Data opublikowania: 11:58, 12 grudnia 2022

Kategorie: Aktualności