Zbiórka na remont Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie

Klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów w Lubartowie jest jednym z najstarszych zabytków naszego miasta. Obok wymiaru zabytkowego, religijnego i sakralnego Klasztor jako jeden z nielicznych obiektów w Polsce posiada też aż szesnaście dzieł – obrazów słynnego malarza Szymona Czechowicza, nazywanego „geniuszem baroku”.

Wszystkim zależy na tym, aby ten zabytkowy i cenny obiekt odzyskał swoją dawną świetność i był perłą naszego miasta oraz regionu. Dzięki dotacji z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego rozpoczął się właśnie pierwszy etap remontu zabytku. Równolegle trwa zbiórka pieniędzy na kolejny etap jego rewitalizacji. O szczegółach można przeczytać TUTAJ

Ofiary na ten cel można przekazywać w zakrystii lub przy furcie klasztornej, można je również wpłacać na rachunek bankowy: 80 1240 2409 1111 0011 1012 0404 w banku PKO S.A. z dopiskiem REMONT, lub składać na tacę w niedzielę. Przy czym ofiary składane na tacę w pierwszą niedziele miesiąca będą w całości przeznaczone na Fundusz Remontowy Kościoła i Klasztoru.

Data opublikowania: 14:00, 2 sierpnia 2022

Kategorie: Aktualności