Wspomnienie śp. Sławomira Zdunka

Msza św. pogrzebowa śp. Sławomira Zdunka odbędzie się 23 lipca (sobota) 2022 r. o godz. 10:00 w Kościele Wniebowstąpienia Pańskiego w Lisowie.

Pan Sławomir Zdunek zmarł w dniu 17 lipca. Miał 58 lat. Był wieloletnim nauczycielem i dyrektorem lubartowskich szkół. Sprawował funkcję dyrektora Gimnazjum nr 2 im. Henryka Sienkiewicza. Został zastępcą dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Lubartowie, po likwidacji gimnazjów. Był tam nauczycielem informatyki. Od września miał objąć funkcję dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Lubartowie.

Dał się zapamiętać jako inicjator pomysłu, a następnie realizator ważnej dla miasta, sportowej inwestycji, jaką było utworzenie przy Gimnazjum nr 2 nowoczesnego, wielofunkcyjnego boiska. Był także uczestnikiem wielu wypraw z młodzieżą, m.in. na Ukrainę i do Gruzji. Sprawował opiekę nad wydawanym przez uczniów Gimnazjum nr 2 pismem GIMNAZJALISTA, jako fotoreporter, edytor zdjęć i redaktor sportowy. Dzięki jego udanym poszukiwaniom, w 2012 roku Gimnazjum nr 2 wpisało się w akcję „KATYŃ – ocalić od zapomnienia”, która polegała na uhonorowaniu postaci będącej symbolem walki o wolność Ojczyzny oraz lokalnego patriotyzmu. Udział w programie stał się impulsem do odszukania przez Sławomira Zdunka śladów życia i działalności naszego lokalnego bohatera kapitana Wacława Lalki.

Sławomir Zdunek został nagrodzony m.in:

– w 2016 r. nagrodą Burmistrza Miasta Lubartów,
– w 2019 r. nagrodą Kuratora Oświaty, jako nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 3 im. Piotra Firleja w Lubartowie,
– w 2018 r. Medalem Stulecia Niepodległości Miasta Lubartów.

Składamy szczere kondolencje Najbliższym Pana Sławomira Zdunka.

 

 

 

Data opublikowania: 14:43, 20 lipca 2022

Kategorie: Aktualności