Lubartów Gminą na 5!

Nasze miasto znalazło się w Rankingu gmin wyróżnionych tytułem „Gmina na 5!” oraz „Złota Gmina na 5!” prowadzonym przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie. W tegorocznej edycji rankingu przebadano 687 jednostek, z czego tytułem “Gminy na 5!”, zostały nagrodzone 54, a to o 37 mniej niż w roku ubiegłym. Obecność w tym gronie to dla nas ogromny zaszczyt. 

Średnia liczba punktów zdobytych przez gminy wynosiła 12,29 punktu. Gmina Miasto Lubartów zdobyła 23 punkty. Ten wynik cieszy, tym bardziej że sytuacja pandemiczna w 2021 roku znacznie utrudniała codzienne funkcjonowanie urzędu. Ocenie podlegały między innymi prowadzone przez jednostki strony internetowe (Lubartów oprócz swojej głównej witryny posiada jeszcze stronę  www.biznes.lubartow.pl). Oceniano także odpowiedzi na maile w języku polskim i angielskim dotyczące założenia własnej działalności gospodarczej oraz jej prowadzenia na terenie gminy przez potencjalnych przedsiębiorców.

Najwięcej nagrodzonych gmin znajduje się w województwie mazowieckim (14) oraz śląskim (10). Biorąc pod uwagę odsetek, największy udział nagrodzonych gmin zanotowano w województwach kujawsko-pomorskim (17%) oraz ex aequo Lubelskim i Mazowieckie (15%). Ogólnie tytuł „Gminy na 5!” otrzymało 7,8% ocenianych gmin – to o blisko 5,7 p.p. mniej niż przed rokiem. Pierwszą piątkę rankingu stanowiły gminy miejskie – Gdynia, Człuchów, Mielec, Sosnowiec i Kraków. W rankingu wyróżnione zostało również 12 „Złotych Gmin” – Człuchów, Sosnowiec, Kraków, Rydułtowy, Warszawa: Ochota, Warszawa: Żoliborz, Siemianowice Śląskie, Łomża, Poniatowa, Gliwice oraz Ostrowice Świętokrzyskie.

Dziękujemy za wyróżnienie Szkole Głównej Handlowej oraz Studenckiemu Kołu Naukowemu Akceleracji przy Instytucie Przedsiębiorstwa, Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie, w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Pełny raport z badania znajduje się tutaj: GMINA NA 5

 

 

 

 

 

 

Data opublikowania: 08:59, 8 lipca 2022

Kategorie: Aktualności