Delegacje z miast partnerskich na Dniach Lubartowa

W trakcie ważnego dla naszego miasta święta tradycyjnie gościliśmy delegacje z miast partnerskich: z węgierskiego Hajdúdorog i litewskiego Raseiniai.

W Dniach Lubartowa uczestniczył burmistrz miasta Raseiniai Pan Andrius Bautronis oraz burmistrz miasta Hajdúdorog Pan Zoltán Horváth i jego zastępca Pan Zoltán Simon, wraz z pracownikami samorządowymi.

Wśród naszych gości powinny być także delegacje z Ukrainy – z Emilczyna oraz Sławuty, niestety sytuacja wojenna zmusiła ich do zrezygnowania z uczestnictwa w dniach naszego miasta. Bardzo chcieli przyjechać do Lubartowa reprezentanci nowo zaprzyjaźnionego miasta Bursztyn na Ukrainie. Tragiczne wydarzenia nie pozwoliły im na to. Dla Mieszkańców Lubartowa ukraińskie miasta partnerskie przesyłają serdeczne życzenia z okazji Dni Miasta, które publikujemy na dole galerii ze zdjęciami.

  • Dziękujemy naszym delegacjom za wizytę oraz ważne rozmowy dotyczące współpracy naszych miast i regionów. Na tle istniejącej wiedzy i doświadczenia oraz wyzwań, jakie niosą dynamiczne zmiany w środowisku międzynarodowym, warto obecnie położyć nacisk na kontakty naszych małych społeczności. Wszystko po to, aby podtrzymać istniejące dotąd, cenne relacje między naszymi miastami i narodami, budowane od lat, zwłaszcza z Węgrami oraz Litwą. Możliwość spotkania i rozmowy jest tutaj wartością nie do przecenienia – mówi Krzysztof Paśnik Burmistrz Miasta Lubartów.

Delegacje odwiedziły m.in. Muzeum Zamoyskich w Kozłówce. Dziękujemy Muzeum za pomoc w organizacji zwiedzania oraz jak zwykle – niezawodną współpracę.

Naszym drogim przyjaciołom z Ukrainy życzymy odwagi, wytrwałości oraz zwycięstwa w tej trudnej walce oraz dziękujemy za wyrazy niegasnącej sympatii i jedności z Polską.